| Sarius a întrebat:

Decisad imi puteti spune si mie ce inseama Menstruatie sau ceva de genu crying? va rog

Răspuns Câştigător
| Garffield a răspuns:

Buna!

Menstruatia se intampla la fete intre varsta 10-18 sunt si cazuri in care se intampla mai tarziu/devreme. In acel moment fetei ii vine ciclul, adica: O scurgere. Acea scurgere este sange. happy Scarbos, nu? Mie imi spui laughing Ti-am explicat partea necomplicata, daca vrei sa-ti spun toata biologia trimite-mi mesaj laughing

Sper ca te-am ajutat! happy

5 răspunsuri:
| adryana_6040 a răspuns:

Menstruatia este o sangerare care se produce in vaginul fetelor sau al femeilor si care dureaza cateva zile. Aceasta incepe, de obicei, cand aveti 12 sau 13 ani dar se poate si la 8 sau la 17 ani. Ciclul menstrual va incepe atunci cand organismul este pregatit. Nu puteti nici sa-i grabiti aparitia, nici sa-l opriti.
Menstruatia este formata din sange, elemente musculare, cheaguri de sange, care rezulta din eliminarea mucoasei uterine care apare in absenta fecundarii ovulului.

| MalikBitch a răspuns:

Ceva scarbos... bucurate ca nu esti fata...(desi si baietii au probleme lor: aia peste 13 stiu despre ce vb)rolling on the floor)

| YourSweetAngel a răspuns:

Draga,cauta pe google si o sa gasesti absolut tot ce vrei sa stiiwinkingsucces!:*

| Inutza0102 a răspuns:

Doamne ce copil.

| myreluca12 a răspuns:

Dmne ce copil.u cu cine ai facut biologia cu femeia de servici? mai baiete u cati ani ai ca pana si colegi mei stiu de chestiile astea si is in clasa a 7 a.macar la noi e sange nu ca la voi ceva alb si lipicos hai sictir mai voi astia acre ziceti cai scarbos.laughing