| SkaterBaa a întrebat:

Deci intrebarea asta este pentru fetele de preferat de la a9a in sus happy
Toate fetele stiu cand un baiat le place, la fel cum si baietii stiu cand o fata ii place.
Intrebarea este : ce le place fetelor?happy
Nu sunt ceva tip rusinos deloc, d-obicei intru in discutie cu fetele foarte usor, doar ca e fata asta care pur si simplu chiar imi place happy
Nu suntem prieteni sau ceva, am vazut-o prin scoala acum ceva timp si am ajuns sa o cunosc (era prietena cu o colega de-a mea). D-atunci facem tot felul de glume si eventual din cand in cand mai fac cat-o gluma despre cat de mult ma iubeste ea si cat e de inebunita e dupa mine happy
Cu toate ca n-am avut niciodata probleme d-astea, pur si simplu nu stiu cum sa-i spun ca vreau sa fim impreuna. Pot s-o invit la o inghetata, un suc, o cafea sau mai stiu eu ce... pot si sa-i spun asa din senin ca vreau sa fim impreuna. Dar ma stie cu aiura aia de golan si crede ca glumesc cu ea sad
O idee ce as putea face?happy Cum as putea sa-i spun ce simt?happy Toate prietenele ei ma baga-n seama, de 1 si 8 martie se inghesuiau toate sa le pup(chiar si ea), cu multe dintre ele imi dau si :* de noapte buna pe facebook (ele imi dau mie laughing )

Nu o mai lungesc ca deja v-am plictisit pe toate happy
Vreau sa stiu cum va place sa fiti abordate, cum sa stiu daca ea chiar ma place sau daca-si doreste o relatie cu mine happy
Va dau funda daca reusiti sa-mi d-ati o idee happy

Răspuns Câştigător
| VelvetLight a răspuns:

Daca ti-ai dat seama ca te place sau cel putin ca nu te respinge, ca ii esti drag, incearca sa te porti cu ea mai diferit decat cu restul fetelor. Ai spus ca de 8 martie toate fetele se ingramadeau sa te pupe, si ea la fel. pe ele trebuia sa le pupi la gramada, iar pe ea o luai deoparte si o pupai mai... tandru si ii faceai si un compliment. cand spun ca trebuie sa te porti mai diferit nu vreau sa zic sa te porti prea indraznet sau vulgar. in plus: daca ea te crede golan, lucrul asta e chiar un avantaj pentru tine: ii poti deminstra ca pentru ea faci un sacrificiu si te porti ca un adevarat domn. daca faci unele schimbari pe care ea sa le observe si sa isi dea seama ca ai facut acele schimbari PENTRU EA, isi va da seama ca o placi si ca nu glumesti. daca spui ca ii declari des dragostea sub forma de gluma si daca i-ai spune-o pe bune nu te-ar crede eu zic sa incerci sa o saruti. si asta e o metoda de a cere in "combinatie" o fatabatting eyelashes daca nu te respinge e semn bun. dupa ce o saruti poarta-te cu ea ca si cum ati fi impreuna, iar daca ea nu face la fel intreab-o: dar nu eram impreuna? sau ceva asemanator, gasesti tu o varianta mai buna a acestei replici whistling si vezi tu cum o iei, dar cam asta ar fi ideea mea :-P prietenul meu asa a facut si la mine a functionat, deci metoda e testata cu succes :-D Sper ca am fost de ajutorbatting eyelashes

| SkaterBaa explică (pentru VelvetLight):

Ti-am dat funda si sper sa functioneze happy
Problema e ca eu o pup in fiecare zi sau ma rog incerc happy
Niciodata nu se fereste, ma rog. misca putintel capu ca sa nu ajung acolo unde vreau eu laughing Dar tot acolo ramane big grin
Nu-mi zice nimic in momentul ala... dar imi spune pe facebook chestii gen : "Credeam ca nu-ti mai iei pupatoarea de pe mine azi laughing" sau "Afectiunile astea imi fac scarba ". Ma rog happy... Mersi de ajutor big grin Bafta cu prietenul tau happy

2 răspunsuri:
| Șurubelniță a răspuns:

Uite, problema nu este ce le place fetelor in general, fiecare om e diferit si fiecaruia dintre noi pot sa ne placa lucruri total diferite, mie imi poate place ceva, tie nu, mie da, altuia nu si tot asa.

Tu ceea ce faci acum este sa o bagi in aceeasi oala cu alte fete. Faptul ca este fata, asta nu inseamna ca trebuie sa ii placa fix aceleasi chestii ca si altor fete, desi nu este exclus.
Totusi, ea poate fi o fata mai deosebita.
Inteleg ca ti la ea insa sfatul meu pentru tine este urmatorul : incearca sa o cunosti mai bine, sa fiti amici. Inteleg ca ea te vede mai golan de felul tau si din cauza asta crede ca tu glumesti. Ei bine, demonstreaza-i ca nu e asa. Cum? Pai foarte simplu, poti sa incerci sa petreci putin mai mult timp cu ea, puteti iesi in oras, cum ai zis tu la un suc/cafea/prajitura sau la o plimbare in parc sau orice alta chestie.
Automat din moment ce iti petreci mai mult timp cu ea, o sa ai evident si posiblititatea sa discuti mai mult cu ea despre orice. O sa vezi ca daca faci asta, afli lucruri noi despre ea, printre care si lucrurile care ii plac, mai exact ce o incanta, dar si ceea ce nu ii place. O data ce ajungi sa cunosti ceea ce ii place, poti sa incerci sa faci tot felul de activitati cu ea care sa ii placa, ceva ce sa-i faca placere si in acelasi timp sa se simta bine alaturi de tine. Practic, sa faca ceea ce ii place alaturi de tine.
Ok, asta merge numai in cazul in care si tie iti place intr-o oarecare masura sa faci ceea ce si ei ii place. Este absurd sa incerci sa faci ceva pentru cineva ceva ce nu-ti place, pentru ca o faci in scarba iar cealalta persoana realizeaza asta.
Totusi, poti sa ajungi la concluzia ca aveti lucruri in comun, atunci ar fi super deoarece chiar nu ar avea motive de ce sa nu fiti impreuna.
Totusi, daca nu aveti activitati care sa fie pe placul amandurora puteti sa incercati sa faceti niste compromisuri.
Stiu si eu, astazi faceti ceva ce ei ii place, maine tie si tot asa. Exista posibilitatea de a va intelege si asa.

Oricum, asa cum am zis mai devreme, cel mai bine este sa o cunosti putin mai mult, doar asa iti poti da seama ce ii place si ce nu ii place.

Sper ca ti-am fost de ajutor, o zi buna! happy