| LimeB a întrebat:

Deci la scoala suntem un grup. Eu sunt cu un coleg de la mine din clasa suntem impreuna de o luna. De relatia noastra stiu dct cei din acel grup. Dupa vacanta nu stiu mi se pare ciudat. Bine el este foarte timid ce e drept dar acum parca e mai timid. Nu prea mai vorbim parca nici macar prieteni nu am fi. De iubit stiu ca ma iubeste, dar timiditatea asta a lui ma omoara. Uneori m-am saturat sa fac eu toata treaba si de multe ori ma simt jenata sau imi e si mi-e rusine, de multe ori am si orgoliul mare. El practic nu a actionat dlc. Acum intrebarea mea este: Ce as putea face pentru a`l face pe el sa lase din timiditate si sa stea mai mult cu mine?
>Fundabig grin

Răspuns Câştigător
| WOLFRAM a răspuns:

Miar placea sa am si eu o iubita din asta sa faca totul uite si eu sunt mai timd... stii credemaar trebui sa se simta norocos ca te are pe tine si ca nu depune efort doar ca nu e bine daca nu depune efort. incearca sa ii spui in gluma ca va despartiti si vezi cum reactioneaza ca poate asa te va pretui mai mult pentru mine tot respectul pentru ca tiai calcat pe orgoliu sa faci primii pashi in relatie

2 răspunsuri:
| Allexis a răspuns:

Sa il schimbi cu un tip care nu e timid. E clar ca nu sunteti compatibili.

| LimeB explică:

X factor iti multumesc pentru raspuns doar ca stii, uneori te simti naspa sa actionezi numai tu intr-o relatielove struck!
in fine, ti-am dat fundita!