| Kattth a întrebat:

Deci m-am saturat.Momentan eu si prietenul meu suntem la distanta pentru cateva saptamani, el are sesiunea si eu am sesiunea.In fine..ideea este ca are o colega mai proasta, cica vrea sa o invete si pe ea pentru sesiunea,sa o invite la noi sau sa se duca la ea acasa sa invete. Logic ca nu sunt de acord, sa invete si singura aia.Eu am avut o presimtire in legatura cu ea de cand i-am vazut facebook'ul prima oara si se zice ca intuitia feminina nu da gres.Nu vreau sa o las langa prietenul meu o secunda, e o pitipoanca! Credeti ca exagerez? Cu o alta colega il las sa se vada,aia e ok,nu zic nimic cand se vede cu prietenele lui vechi,dar asta o cunoaste de cateva luni si deja ma scoate din minti, tot intra pe el pe facebook si altele. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce sa-i faci, astepti sa adoarma si apoi ii tai penisul in somn, pentru ca doar asta pare sa te linisteasca.

Cu cat vei incerca sa-l controlezi mai mult, cu atat cresc sansele ca el sa te minta si, intr-un final, sa te insele.

Trage aer in piept si citeste asta: daca prietenul tau vrea sa te insele, o va face! Cu toate spumele si interdictiile tale. Relatiile nu se bazeaza pe control, relatiile se bazeaza pe afectiune si devotament. Daca il poti incuia in casa, da, nu te va insela. Daca nu, nu ai cum sa previ chestia asta decat prin felul tau de a fi si nu ma refer la control ci la afectiune si devotament. Daca si asa va calca stramb, atunci nu e persoana potrivita pentru tine. Inevitabilul nu il poti controla, de aceea se numeste inevitabil.

Din experienta proprie iti pot spune un singur lucru, nevoia ta de control il va indeparta. La un moment dat se va satura pana peste cap, nimeni nu vrea sa aiba un controlor ca si partener de viata. Intr-adevar, e ciudat ca prietenul tau mediteaza pitipoance din pura empatie si sunt de acord ca intuitia, in general, nu prea da gres. Doar ca nu ai ce sa faci, daca prietenul tau e predispus sa clace stramb o va face oricum si nu neaparat cu cea pe care o banuiesti tu.

6 răspunsuri:
| Laurentiu_4547 a răspuns:

Iti dau dreptate in tot ce zici si ai tot dreptul sa fi suparata ( si eu asi fi ), pai ar trebui sa discuti cu el pe tema asta si ca nu iti convine sa se duca cu fata aia, spune-i ce te supara, scurt si la obiect, ai tot dreptul sa faci asta si nu exagerezi deloc. Si vezi ce zice. Mult succes. big grin

| anonimg a răspuns:

Daca el accepta sa o invete, eu zic sa te desparti de el; caci prin aceasta arata ca el este neserios. Iti spun lucrul acesta de pe acum ca sa te scutesc mai tarziu de suferinta. Ba inca suferinta ta deja a inceput; caci ambii parteneri trebuie sa lupte ca sa nu existe nici-un motiv de gelozie dintre ei. Trebuie sa fii hotarata in alegerea aceasta.

| sensualus a răspuns:

Pai de... stii bine cum e barbatu saritor la problemutele femeilor

| unknøwn a răspuns:

Sper să nu fie prost să te asculte, ci să te lase mai bine.
N-are nevoie de lângă el de o tipă care să îi fure tinereţea. O să aibă timp să-i placă doamnele la bătrâneţe. E tânăr acum, curve cât cuprinde.

| motan444 a răspuns:

Lasa-l ma sa o f*** ca o sa isi piarda interesul pentru ia pe urma oricum daca se duce la aia acasa ce f**ai isi ia aia
discuta cu el si boceste oleaca ca te simti tradata ca nu-s ce esti fata stii ce ai de facut

| gyna90 a răspuns:

E aiurea. In perioada sesiunii tocmai de presiuni de genul asta NU ai nevoie. Incearca sa vorbesti cu el despre asta si sa ii spui ca te deranjeaza sa isi petreaca timpul in compania ei,pentru ca te simti neglijata (chiar daca sunteti la distanta). E ca si cum te-ar sfida. In cazul in care se simte deranjat de acest mic repros inseamna ca vrea o schimbare, ceva nou si asta nu e prea de bine. Pe mine, sincer, m-ar deranja sa mi se faca faze de genul asta. IMi face rau gandul ca-l stiu cu alta, indiferent de imprejurari. Tu stii ce e mai bine pentru relatia ta, dar nu il lasa sa te puna pe locul 2. happy