| anonim_4396 a întrebat:

Deci m nevoie de un sfat urgentstraight face Deci...Mai sunt virgina daca iubitul meu. a bagat o putin mai mult si am simtit PUTINA durere de fiecare data cd stiti voi o baga:-s adica nu mi-a curs sange... iar vaginul s a stranns la loc.si el spune ca eu sunt virgina. dar prietenele mele.sustin contrariul. Daca ma duc la ginecolog.va spune ca sunt sau nu? Rog seriozitate chiar mi-e teama la naiba ca daaca tata afla ma maritaoh go on ce naiba.

Răspuns Câştigător
| Tso a răspuns:

Nu ai cum sa mai fi virgina, pentru ca deja ai avut un contact sexual cu prietenul tau. Fizic, exista posibilitatea ca himenul sa nu fie afectat in intregime, pentru ca nu ti-a curs sange, dar, este la fel de posibil sa ai un himen mai slab vascularizat si aceea sa fie cauza pentru care nu ai sangerat, mai ales ca te-a durut. Psihic, oricum nu mai esti virgina, prietenele tale au dreptate aici, deci sper ca va protejati. Cel mai bun lucru, in acest moment, este sa mergi la doctor, pentru a te lua in evidenta, pentru ca asa este sanatos. Asa cum orice om are dentistul lui, la care merge periodic, medicul de familie, asa trebuie ca orice femeie sa aiba ginecologul ei, care sa o urmareasca pe parcursul vietii. De asemenea, ar trebui sa vorbesti si cu mama ta despre asta, habar n-ai cate sfaturi bune se ascund in mintea ei, gata sa fie impartasite.
Ai grija de tine si de sanatatea ta, si, mai ales, ai grija cui te daruiesti.

6 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Da du-te la un ginecolog, posibil sa nu fi avut loc deflorarea sa stii, ar fi curs sange si te-at fi durut! Dupa mine nu cred sa se fi intamplat ceva! Oricum data viitoare fii atenta si daca nu vrei nu-i mai permite sunt diferite jocuri erotice, incercati asa pana va hotarati sa aveti o relatie dupa ce va ve-ti cunoaste mult mai bine da? pa si ai grija de tine!

| yekto a răspuns:

Ginecologul este sungurul care iti poate spune daca himenul este rupt sau nu. sunt situatii cand himenul este intratat de elastic incat nici dupa un contact sexual sa nu se rupa.
din punctul meu de vedere, chiar daca himenul e intreg nu pot spune ca mai esti virgina. vcirginitatea nu tine neaparat de himen

| gogupantof a răspuns:

Numai raspunsuri de ****, bai virginitatea nu sta in prezenta sau absenta himenului intelegi? Daca dai cu curu in 3 ciocane si himenul rezista inseamna ca esti pura ca o fecioara? Stii ca exista cazuri in care o fata se poate naste fara acea parte, ce spui in cazul asta, ca nu e virgina din nastere? aberatii. Momentul dezvirginarii e momentul in care ai avut primul contact sexual penis-vagin chiar daca ai bagat in prealabil obiecte, degetul si poate s-a rupt himenul mai inainte, pana nu ai avut primul contact sexual penis-vagin ESTI virgina. In cazul tau, NU mai esti. Numai bine!

| Oxa a răspuns:

Nu conteaza daca iti curge sange sau nu daca te-a durut inseamna ca e poisbil sa ti se fi rupt himenu (adica sa nu mai fii virgina) dar daca nu vrei sa te duci la ginecolog ca sa nu atragi atentia poti sa faci urmatoatrea chestia : cand esti singua acasa iei o oblinda si te uiti singura

| vasilevasi a răspuns:

Cred ca inca mai esti virgina si nu te mai juca daca vrei sa ramii asa pina te vei marita.nu trebuie sa ti fie teama sa ti pierzi virginitatea doar din cauza tatalui tau.depinde daca tu esti pregatita sa faci pasul asta.de regula curge singe cind esti dezvirginata.se intimpla si altfel, dar mai rar.