| Carina2 a întrebat:

Deci nu mai pot! Prietena mea cea mai buna sufera.A fost impreuna cu un baiat, care o facea sa sufere...s-a despartit de el si acum sufera mai rau...straight face doamne plange incontinuu si se taie cu lama ca zice ca asta e un "refugiu" pentru ea doamne nu stiu ce sa mai fac va rog ajuta-ti-ma ce sa ii mai zic ce sa mai fac? PLS HELP ME VA ROG.

7 răspunsuri:
| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, ia si cheama salvarea. Asta nu este de joaca!

| Carina2 explică (pentru Daalalifnuunalif):

Iti dai seama ca nu pot face asta, nu?

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru Carina2):

De ce nu? Atunci mai bine o lasi sa moara? Hai mai fetelor, aveti pic de retiune in voi. Doar pentru un baiat? Timpul va rezolva toate, aveti rabdare.

| Carina2 explică (pentru Daalalifnuunalif):

Se poate sa moara? doamne fereste as murii eu daca ar patii ceva doamne... spune-mi altceva te rog ce sa-i mai zic nu mai stiu te rog...

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru Carina2):

Pai, daca zici ca se taie cu lama, daca tinge vreo vena, nu moare? Voi chiar nu va ganditi la consecinte? Ia trage-i doua palme pe fata sa se trezeasca din prostiile ei. Astea sunt prosteli! Viata nu se rezuma aici!

| RebekahAndreea a răspuns:

Ia-o de o parte, ia lama din mana ei si explica-i ca nu e bine ce face. Spune-i ca pentru un bou cara si-a batut joc de ea face toate asta? MOVE ON, GIRL. Mai sunt atatia baieti in lumea asta, doamne fereste. Toate am trecut sau vom trece la un moment dat prin despartiri, relatii si impacari, vom fi dezamagite si ea va da de greutati mai mari in toata viata ei decat asta. Tu esti prietena ei cea mai buna, spune-i adevarul, spune-i ce simti si fa-o sa inteleaga ca-si face singura rau. Trebuie sa planga pentru morti, nu pentru vii. Ala a fost doar un bou care a facut-o sa sufere, asta a fost doar o etapa din viata ei si mai are o viata intreaga inainte. Daca nu reusesti sa o faci sa inteleaga, gandeste-te ca se poate omori singura, anunta-i parintii sau salvarea. Du-o la un psiholog. Ai grija de voi

| AnishoaraM a răspuns:

Incearca sa o duci prin oras sa petreceti mai mult timp impreuna. si sa ii acordati mai multa atentie, multe fete patesc asa ceva, dar din ceea ca au stat si au plins sau sau jucat cu lama nu au avut de cistigat nimic