| mezeicristina33 a întrebat:

Deci prietena mea a zis ca iubitul ei a vrut doar sa se excite si doar si-a frecat penisul de pasarica, nu l-a introdus. Asta inseamna ca e inca virgina, nu? Pentru ca ea zice ca nu! I-am explicat ca doar daca il introduce atunci isi pierde virginitatea.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca mataranga nu a intrat in scorbura tot virgina esti

| corbulalbrosu a răspuns:

Parerile sunt impartite. Dupa unii virginitatea se pierde/dispare chiar si in cazul in care se realizeaza contactul dintre gland (capul penisului) si himen. Dupa altii virginitatea se pierde numai in momentul in care penisul este bagat in vagin. Depinde de interpretarea fiecaruia in parte.

| mihai69 a răspuns:

A fost un fel de act sexual - deci psihic clar nu mai e virgină. Nu s-a deflorat, dar virginitatea înseamnă puritate, nu o pieliță amărâtă (care uneori lipsește din naștere sau din vreo eroare).

| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici...Da, mai este virgina pentru ca nu a avut loc un act sexual propriuzis.

| 1918 a răspuns:

Daca penisul nu a fost introdus, da, e inca virgina.