| diavolitza a întrebat:

Deci prietenul meu tot vorbeste la telefon cu fosta lui prietena sa zicem ca o cheama x, am surprins cateva conversatii. ba chiar sau intalnit, chiar daca intamplator, au vorbit apx o ora (amicul meu mi-a zis deoarece era cu ei ). si faza asta pune capac. neam strans multi sa iesim in club. eram de mana cu o prietena si ea era inaintea noastra si vorbea cu doua prietene si a inceput sa vorbeasca despre prietenu meu : cai pare rau ca s-au despartit ca inca il iubeste, si a zis intr-o faza " de ce so baga aia ca si el inca ma iubeste" aia fiind eu. m-a facut sa ma simt fff vinovata. iar acum nu stiu ce sa fac... daca inca o mai iubeste? ma gandesc serios sa dau papucii

18 răspunsuri:
pupimik
| pupimik a răspuns:

Niste intrebari de lamurire?
tipul a avut relatii sexuale cu tipa respectiva cat timp erau impreuna? Daca e asa. exista posibilitatea ca el sa nu o iubeasca.ci efectiv sa aiba nevoie de ea doar in pat.
Daca ies doar sa vorbeasca. e de rau.Inseamna ca sentiment pentru ea mai exista pe acolo.

| afrodita17 a răspuns:

Eu sunt alaturi de tine, daca esti sigura ca toate acestea chiar au avut loc si nu le-ai interpretat tu gresit flag

| MarYoBenucci a răspuns:

Papuse da-i papucii nu se merita sa lupti pentru ce nu o sa fie al tau cred ca esti constienta de faptul ca un om cand iubeste pe altcineva .nu poti sa-l faci sa se indragosteasca de tinewinking
Lasa`l ca sunt atatia baieti care nu au gagica printre ei ma numar si eu happy laughing in fn :'-j parerea mea si tot 1 data sfatul meu cauta`ti altuwinking ciuss o zi buna :*

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa vorbesti cu el deschis. E posibil sa te inseli (desi, dupa cele descrise nu prea), dar atata timp cat nu ai vorbit nu el, nu ai de unde sa stii. Daca eram in locul tau si o auzeam pe aia spunand ca ma bag, ar fi vazut toata noaptea stele pe tavanul spitalului (sa nu se inteleaga ca instig la violenta!).

Aaa, si daca ii dai, da-i cizme de cauciuc!

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Ia măsuri cât mai urgent. Abordează subiectul deschis, cere lămuriri clare... dacă ţi se pare că ezită... tu ştii mai bine ce să faci!
Mari succese!

| oooooooo a răspuns:

Pai daca spui ca vb cu ea mereu la telefon, e timpil sa vb tu cu el si sa ii ceri explicatii:ce vrea de la ea, d c sta cu tine, daca vrea sa se intoarca la ea.Cred ca te-ar lamuri si mai bine daca ai sti din vina caruia dintre ei s-au despartit, d ce... Vb cu el deschis si clar, si cer-i si lui sa faca acelasi lucru.Nu are rost sa continui relatia, daca el mai tine la ea.

| Leea1234 a răspuns:

Mai bine, da-i papucii, acum, nu astepta sa te trimita el la plimbare, dar tu ai vorbit cu el? poate ea, e cea care baga bete-n roate, ca sa va desparta. poate el nici macar nu stie despre ce e vorba, si doar vorbeste cu ea din respect, nu pentru ca ar mai simtii ceva pentru. ea. ai grija, sa nu ridice coada, ca stii ca,,,, cainele se duce!(cateaua fiind ea!)succes

| marria a răspuns:

Poarta o discutie cu el... e cazul sa lamuriti anumite lucruri...nu e normal sa vorbeasca atat cu ea mai ales ca fata inca se gandeste la el...intreba-l ce are de gand, ce simte fata de tine, spune-i ca te deranjeaza ce se intampla... daca a facut cv gresit involuntar va inceta...altfel da-i papucii draga mea k nu merita...bafta!

| Paula a răspuns:

Dah... cum o zis si Zbenguici vorbeste cu el! daca nu ai comunicare nu ai nimic. oricum nu o sa-ti zica adevarul, dar iti dai seama daca minte sau nu dupa reactia lui happy. Spor!

| johncena a răspuns:

Parerea mea este ca nu te merita daca se da la fosta prietena se poate da si la alte fete eu zic sa-l lasi nici nu merita sa te priveasca.

| marcflo a răspuns:

Dai, nu mai astepta. e clar ca aia trage de el sa mai fie cu ea... iarasi el bou' e clar ca se lasa tras. deci. nu e a tau. lasa-l ca sunt si altii

| krina55 a răspuns:

Te-as sfatui sa vb cu el pe aceasta tema, sa-i ceri explicatii, si daca incearca sa se abata de la subiect... e clar...mai simte ceva pentru fosta...

| noname_3387 a răspuns:

Hmm. poate tipa aia e innebunita dupa el.si vrea sa va desparta.
Poate a observat ca erai in spatele ai si d`asta a zis...hmm.si daca iubitul tau vorbeste de mult q ea. s`ar putea sa fie ceva intre ei. dar. daca nu. s`ar putea sa fie ce am zis prima datatongue

| marsy a răspuns:

Vorbeste cu el. sh daca iti da o explicatie corecta, inseamna ca el tine la tine sh vre sa fii cu el. in caz contrar. va ve_ti desparti :* pup.

| mihaela09 a răspuns:

Cred ca a facut asa intentionat, adica a zis asta ca stia ca tu o auzi si a vrut sa te faca sa te simti vinovata dar eu nu consider ca ai vreo vina si nu cred ca tebe sa ii dai papucii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenul meu cand ma suna imi vorbeste de fostele lui prietene ba chiar imi spune ca se intalneste cu una din ele. imi tot spune ca ar vrea sa scape de ea dar ea nu il lasa nu stiu ce sa cred. voi ce parere aveti?sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! parerea mea e ca mai bine incearca sa vb cu el sa vezi ce parere are despre fosta sa nu faci o greseala, ca pana la urma daca ai si tu sanse sa fii fericit cu el, si daca stii ca el simte ceva pentru tine dc sa dai fericirea la o persoana care na stiu sa o aprecieze.,.,., gandeste-te bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm, eu as zice sa nu mai stai dupa el ca e clara treaba daca se intalnesc si mai vorbesc si la telefon,,, deja incet incet se indeparteaza, fa bine si dai papucii ...ca stai linistita ca daca e sa. i pese de tine o sa iti ceara explicatii si o sa evite sa va despartiti dar daca nu...sg te lasa. e posib sa ti se fi intamplat la fel ca mine. nu stie cum sa-ti spuna nu gaseste momentul potrivit. lasa-l. succes!