| loveyou2 a întrebat:

Deci. sa incep. Am 16 ani.
Prietena mea cea mai buna a fost cu un baiat timp de o luna.
Prietenul prietenului acestuia lucra la termoizolatie la blocul meu si mi-a cerut nr de tel(deci prietena mea si cu prietenul lui s-au cunoscut prin intermediul meu) si i l-am dat(desi mi se parea cam, rrom). Ne-am intalnit eu am adus-o pe prietena mea si el pe prietenul lui.
Eu nu am vrut sa fiu cu baiatul asta(de la termoizolatie), in schimb prietena mea s-a bagat cu ala.
Se vedeau o zi da 7 nu. Si dupa o luna ne-am intalnit din nou cu totii si nu prea a bagat-o in seama pe prietena mea, mai mult pe mine.
In a doua zi imi da mesaj ca el a stat cu prietena mea numai ca sa vin si eu cu ea sa ma vada, ca m-a placut pe mine de la inceput.
PS:nu m-a intrebat pe mine daca vreau sa fim impreuna pentru ca el credea ca o sa fiu cu prietenul lui.
Si acum 2 zile ne-am intalnit. dupa ce mi-a dat mesaje incontinuu mi-a explicat din nou si din nou cum a fost treaba. Am inceput sa ma atasez si eu de el.
Asadar, ne-am intalnit si m-a luat in brate, de mana si m-a sarutatbatting eyelashes
Nu stiu ce sa fac, imi e frica sa nu fie la fel cum a fost si cu prietena mea.
Chiar daca mi-a explicat de 1000 de ori, tot mai am dubii.
El tot imi da mesaje acum, imi spune ca sunt indiferenta, chiar daca am spus ca, cu timpul n-o sa fiu asa, desi ma gandesc la el in fiecare minutstraight face habar n-am ce sa fac. Spune ca se gandeste la mine mereu cand munceste si eu i-am zis ca n-am vrut sa-l deranjez si ca eram sigura ca dupa servici se duce afara cu baietii (ca de obicei, nu poate sa-si lase baietii) si a spus ca nu il deranjez, chiar ii face placere sa imi auda vocea, sau sa primeasca un sms de la mine.
Sfaturi va rog... raman sau nu cu el? Sa mai fiu indiferenta pentru un timp sau sa incep sa-l sun si eu, sa-i dau mesaje? Lui, mi se pare ca ii pasa, destul.
PS: a fost peste dunare cu cortul cu 2 baieti si 3 fete acum 5 zile, cand nu eram impreuna si m-a sunat pe la 1 noaptea si cat timp vorbeam eu cu el a venit o fata si s-a dat la el ( x( ) si el a spus "lasa-ma ca vorbesc cu o fata, te rog frumos" mm, mi-a dat de banuit in ambele sensuri asta(ori a spus asta ca vorbea la tel cu mine si sa nu cred altceva, si cine stie ce au facut dupa, ori chiar a vrut sa fie lasat in pace) Habar n-am ce sa fac.
HELP!

Răspuns Câştigător
| eliza_4776 a răspuns:

Sa stii ca ceva de genu mi s-a intamplat si mie.Dar ma mir nu s-a suparat prietena ta pe tine ca stai cu fostul ei? Eu zic daca el ti-a explicat de ce a stat ca ea sa lupti pentru el si sa nu mai fi asa rece cu el, gandeste te daca il pierzi nu o sa.ti fie bine crede ma asa mi s-a intamplat mie si am regretat enorm acu nu stiu cum sa.l recuperez in fine.Deci iubiti va mult, viata nu va da prea multe sanse din pacate. pupici:*

4 răspunsuri:
| Kerryn a răspuns:

Pai daca il iubesti atit de mult, si daca nu ai dubii ca te iubeste si el nu vad nici un obstacol, iar prietena aia daca tine la tine te va intelege cred eu. Stiu uneori e greu sa alegi intre iubit si prietena, dupa cum vad acum esti interesata de el in mare parte. Primul pas este sa te gindesti bine din nou la acest lucru, adica daca iti doresti atit de mult sa te intilnesti cu el, si cum ar reactiona prietena ta. Pasul 2 ar fi sa ai o discutie foarte serioasa cu prietena ta, este foarte important acest lucru, daca nu vrei ca mai apoi sa apara neintelegeri si chestii din astea neplacute. Pasul 3 ar fi sa ii explici "lui" ca intre tine si prietenul lui nu este nimic. Pasul 4 ar fi sa afli prin intermediul unor prieteni(de exemplu) daca el tine cu adevarat la tine dupa cum iti spune. Apoi deja pasul 5 ar fi sa ii spui si tu ca esti gata e o relatie alaturi de el! Stii de ce e nevoie de pasul 4? pentru ca daca tipu nu e serios nu cred ca merita sa o ranesti pe prietena ta, mai ales daca tii la ea pentru un tip cu care te vei putea desparti peste o luna. Cum se spune "Iubitii pleaca, prietanii raman." Prietena ta poate reactiona in 2 feluri, primul fel ar fi sa intelega totul si sa-ti spuna ca e ok, sigur ca nu va fi ok se va simti rau un timp dar va tine in ea, asa se va intimpla doar daca ea iti este o prietena devotata, de incredere care tine la tine. Alta mod in care ar reactiona ar fi unul impulsiv, in care tiar putea crea o cearta, unde se va descaraca pe tine, ar trebui sa acepti daca se va descaraca pe tine, va trebui si tu so intelegi cum se simte, se va simti ca un obiect de care sau folosit si de care nu mai au nevoie, daca apoi se va calma va fi semn ca tine la tine, daca nu va mai vrea sa comunice inseamna ca nu e demna de prietenia ta. In fine procedezi cum iti spune inimioara ta si intuitia care nu ne-a dat inca de golwinking Succese draga mea cu iubitul si prietena, sper ca ti-am fost de folos. :*

| deathkid a răspuns:

Complicat da stiu baieti de genu asta se baga la vrajeala nu stiu...nu ti-as recomanda tipi ca el... face asta doar sa obtina ce vrea sunt baieti si mai draguti pe lumea asta care sunt si de treaba asa ca nu se sfarseste lumea>big grinbig grin

| Jigsaw a răspuns:

Ce rrom, hei?! TIGANI, asa se numesc.

| loveyou2 explică:

Faza e ca am vorbit cu prietena mea, a vazut ce am vrbit cu el pe mess si a spus ca nu o mai intereseaza nimic de el.In plus are prieten acum, o relatie destul de serioasa si cred eu ca nu mai simte nimic pentru prietenul meu... mai vedem.Prietena mea nu e genul sa fiu geloasa, noi impartim oricelaughing si daca ne certam in 5 minute ne impacam...
Multumesc mult pentru sfaturi!:*