| imposiblegirl a întrebat:

Deci sa vedeti... dar in primul rand salut.intr'a 9-a m-am indragostit nebuneste de un tip cu care sunt si buna prietena. el are si iubita.hai ca cu chiu cu vai a trecut anul si a venit vacanta.in vacanta am uitat de el chiar daca nu am avut nici'un pr intre timp. dar a inceput iar scoala si faza e ca stau cu el in banca.incerc sa fiu indiferenta dar nu pot imi atrage atentia cu tot ce face.incerc sa nu il bag in seama dar el vine ma apuca de obraji, de brat si alte d'astea.incerc sa il resping dar nu pot cand ma uit la el >:"(sau cel putin asa simt eu). cand stau mai suparata imi zice :ce ai esti suparata pe mine, ce s-a intamplat? oare de ce se poarta asa?confused simt ca imi da sperante. ce as putea sa fac?(fundita)un sfat va rog

7 răspunsuri:
| Visecolorate a răspuns:

Poate pentru el esti ca o sora, o prietena foarte buna. Nu stiu ce sa zic. Incearca sa il intrebi intr'o zi de relatia lui. Daca o iubeste, de cat tp sunt impreuna. Si daca vezi ca el chiar tine la ea si viceversa.nu te baga. Ca s'ar putea sa iasa cam aiurea. Se poate ca si el sa te placa si sa se joace...dar nu prea stiu ce sa zic. Daca relatia lui cu fata aia e serioasa mai bine nu te bagi. Bafta!

| BlancaFantasma a răspuns:

Stiu cum e, si mie imi place de colegul de banca, in vacanta il uitasem dar acum cand ii vad ochii albastrii lesin de emotie.numai ca el nu are prietena(doamne ajutalaughing )
Eu zic sa il ignori in continuare, el daca spui ac are prietena inseamna ca nu te place.dar nu e nimic sigur.cine stie ce fel de baiat e, poate nu ii place atat de mult de fata cu care sta daca se leaga de tine, si te ia de obraji etc.Sau poate el se comporta asa de obicei cu toate fetele,asa fac si unii colegi ai mei,chiar daca au iubite deja, se inteleg foarte bine si cu colegele.mie nu`mi plac baietii astia ma induc in eroare, parca si nu stiu ce e in capul lor.DEci eu te sfatuiesc, sa nu il bagi prea mult in seama, si in niciun caz sa nu`i spui ca il placi nu cred ca are rost.Acum tu faci ce crezi ca e mai bine.Bafta!

| anonimatus a răspuns:

Doamne la fel se poarta si ca mine imi da sperante si cand cred ca ma plc ma ignora complet apoi cand ma supar pe el o face din nou si tot asa.nu stiu ce sa mai fac.dar tu daca ai mai mult curaj ca mine poti sa incerci sa ii spui baftabig grin

| A4DrIAn a răspuns:

W0W asta ii nebun dupa tine spune-i si tu ce simti dupa el se vede din vorbele tale ca e de treaba. ce daca are gagica cine stie poate e doar de forma eu cred ca tu te-ai potrvi mai bine cu el mult noroc si bafta.
Fundita te roog!

| AlleSeniorita a răspuns:

Spune-i adevarul...ce simti pentru el si apoi poate va iesi cevahee hee

| Ingernebun a răspuns (pentru AlleSeniorita):

Zii in fata cal iubestismug

| AleXandrul23 a răspuns:

Dami id`ul tau de mess si iti voi spune mai multewinking lasa-l in privat.