| JustAlice a întrebat:

Deci, sunt cu un tip de 1 luna si jumatate (Sebi), ma inteleg foarte bine cu el si impartim aproape totul.De curand am intalnit un baiat, il cheama Vlad si este foarte saritor si amabil cu mine, adica ar sari si in fata autobuzului pentru mine. I-am spus ca am prieten si sa nu se oboseasca chiar asa tare cu mine.sa fim doar prieteni.Cand a auzit a inceput mai tare, voia sa ma pupe, sa ma imbratiseze, bineinteles ca l-am refuzat si am sperat ca o sa inceteze sa faca faze din astea. Dupa cateva zile (6-7 zile), m-am mai intalnit cu vlad la o ciocolata calda, doar ca prieteni, era si sebi cu noi, asaaa. a inceput o chestie ciudata ca un sentiment.sa imi placa de tipu asta.vlad.Ok...am mai iesit toti trei.Sebi banuia ceva de mine si Vlad dar i-am spus ca nu se intampla nimic intre noi si sa stea linistit.Nu stiu cum naiba dar incepe(a) sa imi placa de vlad, chiar nu stiu de ce.si sunt intr-o mare mare ciudatenie. vlad e absolut nebun dupa mine si sebi(nu stiu d-astealaughing)okei si deci ce sa fac?! ce sa ii spun?! ce sa le spun de fapt.am uitat sa va spun ca vlad m-a pupat din greseala pe buze si i-am dat o palma, dar dupa am regretat si nu stiu de celaughingsi va rog fara raspunsuri gen "cum sa faci asa ceva"big grin
Mersi. Fundita:*

Răspuns Câştigător
| DiamanteleSeSparg a răspuns:

Cred ca tu nu esti sigura de ce simti pentru baiatul cu care esti momentan, e posibil sa nu il mai placi. E clar ca baiatul ala, Vlad e mort dupa tine si incearca sa se combine cu tine.Decizia este a ta, gandeste-te bine cu cine alegi sa fi.Analizeaza mai bine lucrurile, ce are Vlad si ce nu are Sebi si invershappy

3 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Pai ce e asa greu in problema ta.Hotaraste-te cu care din ei doresti sa fi si cu ala ramai.Retine, nu ii iubesti pe nici unu din ei, ii placi doar asa cum si ei te plac pe tine. E aproape normal la varsta pe care o ai si daca iti plac jocuri de tipul atunci nu vad problema.Atat doar ca atentie pe viitor cand vei pune cu adevarat suflet in ceva, pentru cineva, atunci atentie la jocuri de tipul asta.Bafta!

| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Eu cred ca tu il iubesti pe Sebi doar ca ai cam inceput sa te plictisesti de relatia asta. Vlad te atrage, tu-si doresti ceva nou si de aia esti tu asa indecisa. Eu in locul tau as ramane cu Sebi pentru ca il cunosti destul de bine cred eu si e imposibl ca el sa nu tina deloc la tine(nu stai atata timp cu cineva daca nu-l iubesti). Incearca sa te distantezi de Vlad, sa nu te mai vezi cu el si o sa-ti treaca "sentimentele" oh go on. Nu are rost sa strici o relatie atat de lunga pentru o pasiune de moment.

| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Scz pentru raspuns big grin. Nu am citit eu bine(eu vazusem un an jumatehee hee). Pai in cazul asta nu ai ce pierde daca il lasi pe Sebi. Daca Vlad iti arata ca tine la tine, si nu esti sigura ce simte Sebi pentru tine ar fi cazul sa renunti la relatia cu Sebi. Fa cum crezi! Ai grija sa nu regreti mai tarziuwinking