| stefix a întrebat:

Deci.sunt cu un tip de 19 ani (eu am 14) si nu stiu ce sa fac pentru ca ma simt cam aiurea din cauza ca e mai mare... la scoala un alt tip de varsta mea ma place si ma cheama afara (eu am iesit o data cu el si co prietena si a fost dragut ).

cu prietenul meu nu am mai iesit de o saptamana si cred ca e cam suparat pe mine... vreau si eu un sfat daca sa mai fiu cu baiatul cu care sunt acum ( tin mult la el si el la mine ) sau sa accept ca sunt prea mica pentru el si sa fiu cu baiatul de varsta mea

un sfat? ceva? big grin a si rog seriozitate si mai multe raspunsuri daca se poate puppy dog eyes dau funda :X

6 răspunsuri:
| Kruger2 a răspuns:

Dragostea n-are varsta. Trebuie sa stai cu persoana la care tii, insa la varsta ta ar fi de preferat sa eviti contactul sexual.

| Andriana_7122 a răspuns:

Saliut) eu sunt de pararea ca trebuie sa ramii cu cel pe care il iubesti cu adevarat, si nu atrage atita atentie la virsta, asta nu conteaza e important DRAGOSTEA. Eu am un prieten de 20 ani si eu am 15 ) sintem impreuna deakum 2 anisori. si ne simtim minunat unul fata de altul( la inceput si pe mine cam ma deranja virsta, dar cu timpul am intele ca nu conteaz) Am inteles ce inseamna dragoste si ce inseamna sa iubesti cu adevarat.)Sper ca te-am ajutata, si nu te uita la cei de virstata. Ai prieten si fii mindra de el pentru ca el te iubeste. BAfta)

| stefix explică:

Kruger2 si andriana aveti dreptate dar am uitat sa mentionez ca am fost putin timp cu baiatul de varsta mea (cu mult inainte de prietenul meu de acum ) si tin si le el laughing si ma simt foarte nasol si nu prea stiu ce trebuie sa fac sad

| Baby_2365 a răspuns:

Dupa parerea mea trabuie sa te gandesti bine la sentimentele tale fata de baiatul cu care esti si sa nu renunti la el daca chia il iubesti doar pentru ca-i mai mare decat tine. Dupa parerea mea trebuie sa-l parasesti numa daca ai intr-adevar un bun motiv si dupa mine diferenta de varsta intre voi chiar nu-i un bun motiv mai ales ca tu zici ca ti la el.Sa te gandesti bine inainte sa iei o hotarare ca dupaceea sa nu regreti.

| LeMad a răspuns:

Auzi, dar ce discuta un baiat de 19 cu o fata de 14?
El de BAC-ul pe care l-a dat anul trecut si ea de capacitatea pe care o da anul asta?
De iesit in cluburi, nu cred ca ai mare acces... pe cand el da!
Ca te intalnesti cu el o ora pe zi si va tinetzi de mana, asta nu e relatie! eu cred ca e bine sa ai un prieten de o varsta apropiata cu a ta, pentru ca veti avea mai multe subiecte in comun!
Bafta!

| Sim95 a răspuns:

Si eu am fost cu un baiat mai mare, in fine eu am 14 si el avea 18, in general sa nu crezi ca un baiat cu 4 5 ani mai mare decat tine cand iti spune ca tine la tine sau ceva legat de sentimente, se prefac foarte bine mintind in fata pentru ca sunt mai mari si au mai avut diverse prietene, daca acel baiat care este de`o seama cu tine e simpatic sau il placi si tu, crede-ma el merita sa te aiba nu cel mai mare, singurul lucru ar fi ca cel mai mare gandeste mai matur iar cel care este de varsta ta e mai copilaros...parerea mea...acum tu stii ce este cel mai bine pentru tine, noi cei de pe TPU sau prietenii tai nu iti pot spune fi cu acel baiat sau desparte-te de el, ci doar sa te ajutam cu niste sfaturi, ai grija de tine si poate ne anunti si pe noi cum ai procedat :*