| Markusfrtt a întrebat:

Deci, sunt impreuna cu o fata de aproape 2 luni. Dar noi ne cunoastem de mult si am vorbit de mult. Avem creca 5 luni de vorbit si 2 de candd suntem impreuna. E un an de cand ne cunoastem, dar ne-am tot certat, mie imi placea de ea de la inceput, dar ei nu. Apoi mi-a zis ca a inceput sa ii fie drag de mine, dar nu voia sa recunoasta ca are orgoliu ala. Noi ne certam foarte des si inca o facem si acum, dar ne impacam mereu. Sunt momente in care o enervez foarte tare, alta fata m-ar da dracu, crede-ma, dar ea nu. Se enerveaza, imi spune lucruri pe care nici ea nu le crede, la fel si eu, dar apoi ne impacam, trece peste prostiile mele. Mereu trece. Mi-a aratat ca tine la mine.Ea e genu de fata orgolioasa, careia ii e greu sa recunoasta ce simte. Dar sunt momente cand imi spune ca se simte bine cand sunt cu ea, ca ii place sa o tin brate, ca nu poate sta fara sa vorbeasca cu mine..etc Dar cu toate astea, am intrebat-o acum 2 zile daca ma iubeste, daca a ajuns in punctu asta. Nu a vrut sa imi spuna, dar apoi mi-a zis ca nu ma iubeste.(PS: NU mi-a zis niciodata ca ma iubeste si apreciez asta.) ERam pe punctu de a ma desparti de ea, dar apoi am intrebat-o, si ea mi-a zis ca are o retinere, si aia fiind, ca noi poate o sa ne despartim, iar ea va ajunge sa sufere si nu vrea asta. Sunt primul baiat din viata ei si ea nu a mai trait niciodata sentimentu asta, sentimentu de a iubi pe cineva, chair ea mi-a zis. I-am zis ca poate nu e constienta si a zis "Cred ca mi-as da seama" " Nu m-a mintit cu nimic. Chair nu cred, chair e o fata sincera si din cate vad o fata cu capu pe umeri... Dar nu stiu, imi e frica ca nu o sa ma iubeasca niciodata. Ce credeti? Oare va ajunge sa ma iubeasca vreodata?

7 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Si... de ce esti asa de sigura?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poate ea are nevoie de incredere. Gandeste-te. Daca chiar vrei sa o faci fericita, si sa stai cu ea. Sa aveti o relatie, arata-i cat de mult o iubesti si ai rabdare. Daca ai incredere in ea, atunci cand o sa ii arati ca o iubesti si o sa capete incredere in tine, o sa te iubeasca numai pe tine.
Cam asta e parerea mea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Odată ce apelezi la TPU, în legătură cu relația ta, iți dai seama că relația nu va ține.

| AcaJugaBiBala a răspuns:

Asa mi-a facut si mie prietena mea. Timp de doua luni de zile nu mi-a zis ca ma iubeste, dar imi arata asta. Si eu o enervam mereu. Trebuie sa incerci sa te abtii din a face ceea ce o enerveaza altfel ve-ti ajunge rau. Incercati sa vorbiti, sa va spuneti unul altuia ce va deranjeaza si sa nu mai faceti chestiile alea. Dupa o sa vezi ca o sa iti zica. Isi asteapta momentul cel special. Trebuie sa ai rabdare. Eu curand fac 1 an si o luna cu fata care m-a tinut in suspans cu acele cuvinte :3 Mult spor la a nu o mai everva si sa va iubiti!

| sorin99valentin a răspuns:

Eu zic sa o lasi balta, pentru cu nu poti face nimic daca nu va intelegeti.Parerea mea.

| GabrielaCristina2003 a răspuns:

Eu una cred ca te iubeste foarte mult, dar probabil ii e frica sa nu o ranesti! Tu trebuie sa ii arăți ca e in siguranta alaturi de tine si ca poate sa iti spune orice! Daca asta e prima ei relație trebuie sa ai grija sa nu o ranesti pentru ca o poate afecta in toate relatiile! Tu spune-i cat de mult o iubesti si vei vedea ca se apropie de tine si nu va mai fi asa! Tu o vei ajuta sa învețe sa iubească!

| Markusfrtt explică (pentru GabrielaCristina2003):

Nu cred ca ma iubeste> Mi-a zis ca ca nu crede ar as fi preferat sa imi spuna asta si sa nu simta. Dar indradevar, ii cam e frica, ( chair daca ea zice ca frica e mult spus) ca o sa sufere, ca o sa ne despartim... asta e retinerea ei.