| Didyi21 a întrebat:

Deci sunt speriata. HELP! cine stie doar, va rog. Nu stiu ce sa fac. Cum spuneam : am 19 ani prietenul meu la fel ne intelegem foarte bine, suntem impreuna de mult timp. Eu sunt virgina. Am hotarat sa imi incep viata sexuala cu el. Astazi aveam un chef nebun, amandoi. Si L-am rugat sase joace putin. Numa chiar ce a bagat capu si l-a scos, de 2 ori. Nu m`a dezvirginat. Nici pe departe. Dar de atunci se gandeste doar daca a fost suficient ca eu sa raman insarcinata. si sunt speriata. il vad asa stresat si nu stiu ce sa ma fac. I-am spus ca e imposibil [am mai avut postata o intrebare prin care m-am speriat ca ne-am "jucat" [el mai mult, cu degetul] si nu a dat de himen.] Imi spuneti va rog si parerea voastra in legatura cu asta? Multumesc! ***Funda! ***

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este absolut imposibil sa nu te fi dezvirginat desi ati avut contact sexual. Probabil nu ai himen din nastere sau s-a rupt la o alta joaca sau la gimnastica, dar asta nu are legatura cu virginitatea. Cand ai contact sexual, te dezvirginezi si gata. Daca jocul vostru nu a inclus si un prezervativ, poti fi si insarcinata, daca erai in perioada fertila. Imposibil nu este, fiindca orice contact sexual (chiar protejat) te poate lasa insarcinata.

| Didyi21 explică:

Sunt in ultimele zile de ciclu menstrual. adica numa chiar ca ma pateaza. putin azi, putin maine.

| bebelush24 a răspuns:

Parerea mea este ca cel mai bun mod de a vedea daca esti insarcinata ar fi sa te duci la farmacie si sa iti achizitionezi un test de sarcina.Si data viitoare jucati-va cu prezervativul.Din pacate nu exista nici o metoda anticonceptionala sigura 100 %pentru a nu ramane insarcinata.Deocamdata cel mai sigur ramane prezervativul! te sfatuiesc sa aveti grija pe viitor cu "jpculetele " astea pentru ca iti poti strica viata! Acum nimeni nu stie daca ai ramas sau nu insarcinata! Tu ai girja cum se comporta organismul tau! Si cum am spus si la incepu cumpara-ti un test de sarcina. Astept sa imi spui ce ai facut cu problema ta.ce s-a intamplat! Ai grija de tine! Xoxo.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu a dat de himen? Tu unde crezi că este? Se află chiar la intrarea în vagin, ia o oglindă, desfaci labiile mici și vei vedea membrana himenală ca un cerc, îl poți atinge dar nu forța că te poți deflora.
El a intrat și a ieșit de 2 ori, nu cred să fie sarcină că nu a fost atât de excitat încât să te stropească.
Nu uita că este suficient o singură picătură să ajungă în vagin și tu să mai fi și la ovulație că șansele de sarcină sunt foarte mare. Bine, există și excepție, nu este obligatoriu să rămâi din primul contact sexual însărcinată.
Din punctul meu de vedere, nu vă mai jucați că uite așa fără experiență și informații o să aveți probleme.
Și nu uita, prezervativul la purtător, sunt și multe nepăceri o dată cu începerea vieții sexuale.
Pa, pa.