| nicusor123 a întrebat:

Deci suntem impreuna de o luna si o saptamana si incep s-a cam pun la indoiala sentimentele ei sau daca exista macar.De sentimentele mele stiu, ca sunt foarte puternice.E prima persoana de care m-am atasat atat de tare(am 15 ani ce poti sa-mi ceri).Cu ceva timp in urma am vorbit despre asta si mi-a spus ca nu prea exteriorizeaza sentimentele prin imbratisari sau "chestii de genul unei relatii" dar ele exista.Iar acum nu prea simt afectiune de la ea decat atunci cand sunt indiferent cu ea si primesc cel mult o imbratisare(in mod normal numai eu ofer asta, ea foarte rar).Nu am tocmai o intrebare dar nu stiu ce pot sa fac in situatia asta?

5 răspunsuri:
| Encefal a răspuns:

Tragei-o cat mai repede! Daca refuza, paraseste-o! Daca nu asculti sfatul meu o sa imi dai dreptate abia dupa ce te lasa ea cu ochii in soare si inima purice.

| olivias a răspuns:

Multe fete sunt timide inchise in sine, sau nu le ajunge dragoste de la parinti si incearca sa o obtine de la altcineva, deci in cazul de fata, consider ca e putin egoista prin faptul ca nu iti ofera imbratisari dar totusi, cred ca are sentimente, pentru ca fiecare persoana le exprima diferit si trebuie sa intelegi in ce fel ea isi exprima sentimentele si vei intelege sensul relatiei voastre

| neutrino a răspuns:

Ai prea mari pretentii fata de o fata care nu prefera inca sa te minta. Prea multe nu prea ai de facut si nici nu cred ca decizia iti apartine.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

La varsta ta ar trebui sa rupi piersicutele domnisoarelor nu sa iti plangi de mila ca nu iti ofera iubitha o imbratisare

| SkyPilot a răspuns:

Nu poti sa o schimbi. Poti sa ii spui ca ai nevoie de mai multa afectiune, dar mare lucru nu ai sa rezolvi. Daca nu iti place asa cum este, iti cauti alta.