| Iully3 a întrebat:

Deci totul a inceput cand m-am indragostit de o fata, ceva timp mai tarziu am aflat ca suntem rude, eu sunt var de gradul 1 cu tatal ei, putem sa ne casatorim sau sa avem o relatie? [FUNDA!]

Răspuns Câştigător
| RaBiOsA a răspuns:

De prin cate stiu eu nu se poate, pentru ca in cazul tau ea ti-ar cadea tie nepoata din partea varului, ceea ce e absurd sa te casatoresti cu nepoata ta. Cel mai bine e sa te obisnuiesti cu gandul ca sunteti rude. Poti merge mai bine la un preot sa il intrebi, si asa te vei lamuri. sper ca ti-am fost de folos :*

3 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Io cred ca ar trebui sa vb cu ea.cat timp nu esti var cu ea e bine.

| myself a răspuns:

LoL? e ruda cu tine bai cum sa aveti relatiilaughing si casatorie?:O ignore,, poti sa vb cu ea" ai dreptate nu e var cu ea...e unchiul ei familistule

| StefanutZ_1919 a răspuns:

E cam aiurea faza si ar trebui sa te gandesti cum ar primi ea vestea, asta daca nu i-ai spus deja.Mai mult ca sigur o sa te lovesti de un refuz,daca nu din partea ei, atunci din partea familiei mai ales ca ai ganduri de nunta. Legal nu stiu daca e posibil, da' moral nu e deloc.Totusi,multa baftawinking