| Cristynik a întrebat:

Deci TPU... o prietena apropiata avea cel mai dragut prieten acum 2 zile el m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el iar eu am acceptat in aceias zi s-a despartit de fata, ea spune ca inca il iubea dar sa sarutat cu fratele lui. nu stiu ce sa fac, ea s-a suparat pe miine, nu-mi vorbeste. Dati-mi idei ar trebui sa ma despart de el tineti cont ca il iubesc! ce sa-i spun? funda cer raspuns urgent.straight face

6 răspunsuri:
| whoocares a răspuns:

Cum sa il iubesti in 2 zile? si daca era iubitul prietenei tale, cum sa te "combini" tu cu el?! fara suparare, dar ai scapat ieftin daca doar nu mai vorbeste cu tine.

| Cristynik explică (pentru whoocares):

Sczuza-ma daca nu am mentinat, baiatu este foarte dragut si stii imi placea de el de foarte multi timp insa imi era oarecum sa-i spunhappy asa ca am lasat ca lucrurile sa vina de la sinehappy si se pare ca si lui ai placea de miine adica ma rogoh go on

| whoocares a răspuns (pentru Cristynik):

Oricat de dragut ar fi. chestiile astea nu se fac intre prieteniwinking

| Coccco a răspuns:

Poi daca iti este prietena apropiata cum ai acceptat. In fine.
Daca si a calcat stramb de ce sa fie suparata pe tine.
Incearca sa vb cu ea si sa ii explici pe indelete.
Succes:*

| MariM3 a răspuns:

Pai uite, nu a fost prea frumos ce ai facut. Adica trebuia sa fii sigura ca s-au despartit si ca nu mai sunt sentimente intre ei daca ai fi vrut sa impaci ambele parti: adica si tu sa fii fericita si cu prieten si sa iti pastrezi prietenia. Acum ideea este urmatoarea: daca fata respectiva ( sa ii spunem X ) s-a sarutat cu fratele lui, e clar ca vrea sa il faca gelos si ca ea inca tine la "fostul" ei. Acum daca ai fi putin smechera ai putea sa faceti urmatorul lucru ( tu si iubitul tau) sa va prefaceti un pic ca nu e nimic intre voi ( astfel aveti ocazia sa va cunoasteti mai bine) pana ei ii trece supararea si gaseste pe altcineva. Astfel voi veti putea fi impreuna nestingheriti fara sa iti fie teama ca ea s-ar supara pe tine. Incearca sa vorbesti cu el asta si sa ii explici situatia (" eu tin la tine, dar si la ea tin si asta ar fi solutia mea"). Daca totusi nu reusesti asta trebuie sa le pui in balanta. El chiar merita sacrificiul de a pierde o prietenie? Ea merita sacrificiul de pierde o relatie? Astea ar fi intrebari care merita sa ti le pui. Sper ca te-am ajutat. Bafta. happy

| MariM3 a răspuns:

Pai uite, nu a fost prea frumos ce ai facut. Adica trebuia sa fii sigura ca s-au despartit si ca nu mai sunt sentimente intre ei daca ai fi vrut sa impaci ambele parti: adica si tu sa fii fericita si cu prieten si sa iti pastrezi prietenia. Acum ideea este urmatoarea: daca fata respectiva ( sa ii spunem X ) s-a sarutat cu fratele lui, e clar ca vrea sa il faca gelos si ca ea inca tine la "fostul" ei. Acum daca ai fi putin smechera ai putea sa faceti urmatorul lucru ( tu si iubitul tau) sa va prefaceti un pic ca nu e nimic intre voi ( astfel aveti ocazia sa va cunoasteti mai bine) pana ei ii trece supararea si gaseste pe altcineva. Astfel voi veti putea fi impreuna nestingheriti fara sa iti fie teama ca ea s-ar supara pe tine. Incearca sa vorbesti cu el asta si sa ii explici situatia (" eu tin la tine, dar si la ea tin si asta ar fi solutia mea"). Daca totusi nu reusesti asta trebuie sa le pui in balanta. El chiar merita sacrificiul de a pierde o prietenie? Ea merita sacrificiul de pierde o relatie? Astea ar fi intrebari care merita sa ti le pui. Sper ca te-am ajutat. Bafta. happy