| unaboona a întrebat:

Deci va rog din suflet sa-mi raspunda fiecare sincer. care vrea:daca sa zicem ati iubi din tot sufletu pe cineva v-ar putea pica intre timp cu tronc altcineva? spun asta pentru ca prietenul meu care pretinde ca ma iubeste mult cica imi spune ca daca el s-ar indragosti de alta femeie si va vrea sa o si f**a eu o sa fiu prima care aflu pentru ca cica el nu ar vrea sa isi bata joc de sentimentele mele deci ca si cum m-ar pregati sa nu sufar mai tare...deci spuneti-mi si mie cum ar trebui sa reactionez la asa ceva? voi cum ati reactiona?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Nu știu, dar mi se pare că exagerați cu toții. Băiatul probabil a vrut s-o liniștească pe fata și s-o asigure că n-a înșelat-o și n-o înșeală în momentul de față. De aia a și spus, că dacă cumva va fi să se îndrăgostească de altcineva (e realist și știe că este posibil să se întâmple la un moment dat), ea va fi prima care o să afle. I-a dat clar de înțeles că n-are de gând s-o mintă și că ea n-are de ce să-și facă griji.
Sau cel puțin așa văd eu lucrurile.

Unaboona, cred că cel mai bine ar fi să discuți cu el deschis și să-l întrebi ce exact a vrut să-ți transmită. Prin comunicare puteți să rezolvați orice neînțelegere, iar adevărul poate fi undeva la mijloc.
Succes, dragă.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să fii mai indiferentă, apar reacții pasagere la ei.
Nu te grăbi să pui paie pe foc, lasă-l să vină el singur să-și recunoască vina și să-l ierți, trebuie să se umilească pentru că nu a știut să te aprecieze.
Numai atunci poți pune piciorul în prag și să faci cărțile, mingea va fi la tine în teren.
Pa, pa.

| UbexFlo a răspuns:

Doamne fereste! Ori te iubeste, ori nu te iubeste? Daca te-ar iubi cu adevarat nu i-ar pica nimeni cu tronc(mai incolo, da, mai la 40-50 de ani cand nu mai ai ce-i face).

Eu cred ca ar trebui sa discuti serios cu el, FOARTE SERIOS subliniez, pentru ca asa ceva nu se face.da-ti seama ca daca el iti spune ca s-a tras cu nu stiu care, logic ca o sa te simti jignita si calcata in picioare; daca afli de la altcineva, iar o sa te simti calcata in picioare si mai ales acum ca ti-a zis, chiar daca nu ar face-o, tot te simti calcata in picioare pentru ca ti-a dovedit ca e naiv si ar sari pe oricine.e imatur.

| ContesaSiContele a răspuns:

Depinde de cat timp este relatia,daca sunt ceva ani este mai grav,apare mult regret,suferinta pentru tot timpul trecut,dar daca are mai putin timp m-as bucura ca nu mi-am pierdut timpul cu unu care azi ma iubeste si maine ma raneste... oricum, ai grija ce faci,te poate rani mult si cred ca el isi impune sa te iubeasca ca sa nu te raneasca,dar, daca priveste adanc in suflet o fi altceva,de multe ori ne impunem un lucru,dar nu il simtim cu adevarat, una zicem alta facem.
da-ti seama ce fel de persoana e pana nu'i prea tarziu.
decat sa simti o durere vesnica in inima mai bine te desparti de el, suferi ceva timp dar nu toata viata.

| Picasso a răspuns:

laughing voila e langa mine! tongue glumeam ( da chiar e langa mine)
In fine, baaaii trezireaaa nu fi naiva, hmm se km joaca cu focul desi nu stie, si vad ca tu nu sti sa reactionezi!
1. baietii agata fete!
2. fetele sunt cu verdictul
3. mai sunt si alti baieti
Hmm astea cred ca sunt indeajuns big grin nu mai fi naiva si incearca un pic de indiferenta poate il repari, sau vb cu el, desii presupun k va da scuze bune si te va lua in brate iti va soptii "te iubesc" din reflex, si cred ca merge, stie ca trebuie sa mearga! Hmm CRED CA vrea sa ajunga undeva smug cu ceea ce a zis, cv de genul: ""nu`i` nk daca o f***t p-aia k toot la tine vin, aia nu a fost buna"" hmm partea funny eee ca le va incerca km pe tooate, si toot slabe la pat vor fi, si toot tu estipreferata luui!
heiii trezirea, le km are cu joaca, ia vezi tu ce poti sa faci?
succes >big grin

greece12
| greece12 a răspuns:

Nu-ti pot raspunde cum imi vine, dar cel putin i-as sparge capul.
Dupa care l-as lasa sa admire numai superbul meu spate, in timp ce ma pierd din viata lui pentru totdeauna!
Un barbat este ca un copil intr-un magazin de jucarii.Isi tine jucaria strans in mana si plange dupa toate celelalte! Daca i se ofera vreuna,nu o va refuza pentru nimic in lume!
Nu stiu cu cat suflet te iubeste prietenul tau,dar ca sa-ti spuna asa ceva sa te pregatesti pentru ce-i mai rau.
Ramane la latitudinea ta daca vrei sa-l ierti sau nu.
Oricum,un lucru sa stii, inselatul e boala recidivanta!
Minte ai, gandeste-te!