| chicsiclaudiuchicsimic a întrebat:

Deci vreau un raspuns urgent si serios.
In ultima vreme am tot vorbit cu un baiat si m-am atasat foarte tare de el, i-am spus ca il iubesc. dar momentan are cateva probleme si nu poate sa imi raspunda la fel. A zis ca tine foarte mult la mine si multe altele. E minunat. Eu sunt virgina si vreau ca el sa fie primul baiat din viata mea. Dar nu stiu cum sa ii spun, el e destul de "experimentat" ca sa zic asa, iar eu nu stiu cum sa abordez situatia. As vrea foarte mult sa fac pasul acesta (am 15 ani jumate). Si stiu ca si el vrea, dar a zis ca ma asteapta cat este nevoie. Cum sa ii spun ca il vreau?

Răspuns Câştigător
| consilierultau001 a răspuns:

Pai in primul rand fi atenta cu virginitatea este cel mai de pret diamant pe care il poate avea o fata la tinerete nu renunta asa de usor la el. si daca asta este ok incearca sa vorbesti cu el si sa discutati mai mult despre voi poti sa bati niste apropouri fi inventiva Succes!

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pai asteapta deocamdata sa ajungi la varsta minima permisa medical, adica 17 ani si jumatate. pana atunci, vei gasi si metodele sa-i spui si tot ce trebuie. Nu are rost sa te gandesti de pe acum la ceva ce se va intampla peste 2 ani.

| TheRageQuitter a răspuns:

Nu fii nerabdatoare.

Toate fetele care au fost nerabdatoare au ajuns sa aiba o vizita neasteptata de la barza.

| Blake18izations a răspuns:

Eu zic sa astepti momentul potrivit si sa-i spui ce simti.

| Dariusuu a răspuns:

Nu te grabi micutzo. Ai tot timpul din lume.

Ai rabdare doar.

Te pup.

| Zabbyel a răspuns:

Cam penibil happy la inceput fata sa-i spuna baiatului mi te vreau in pat happy
Lasa-l pe el daca e asa "experimentat" rolling on the floor sa faca primul pas/cererea de sexlove struck tu doar lasămi-te cucerită/abordată asa mai departe

| mona a răspuns:

Nu te grabi asa ca nu fuge nicaieri baiatul, oricum poti vorbi cu el pe tema asta

| MrAnderson a răspuns:

Stiu ca e multa presiune, din partea ambelor tabere. Ca anturajul, media, si orice parca iti spune sa il faci cat mai repede, ca uite ce pierzi...si de cealalta parte, e chestia cu "sa astepti, sa fii mai in varsta" etc.
Pasul asta il faci cand te simti pregatita, si daca descoperi persoana potrivita. Doar tu poti lua decizia asta, dar cantareste intai si sfaturile celor din jur. Discuta cu parintii, sau daca nu poti, cu un prieten care e trecut prin asta, si care iti doreste binele, astfel incat sa-ti ofere sfatul potrivit.
Iar la final, nu te grabi.