| Anto3457899 a întrebat:

Decii... Am 16 ani si nu am avut o relatie pana acum... si am cunoscut un băiat care este super adică se comporta frumos cu mine si ma respecta.
Mi-a mărturisit ca ma place, doar ca eu nu știu cum sa reactionez nici măcar nu știu daca il plac la fel... ar mai fi o chestie de care mi-ar fi teama. la mine contează foarte mult părerea celor din jur si mi-e teama sa nu imi zică lumea ca este urat sau chestii de genu. Prietenele mele zic sa merg înainte cu el, dar nu știu ce sa fac... sau ce sa-i zic

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine nu merge mai departe.Ai 16 ani esti mica n-ai experienta.Tu crezi ca asta e dragoste? Oricum singura spui ca nu tii la el sau nu stii daca tii.Cand iubesti pe cineva, te doare in c*r de parerea celorlati despre persoana iubita.

4 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

1. Tu ai o relatie cu el nu lumea, deci daca il placi nu conteaza ce zice unu si altul.
2. Da-i o sansa cu timpul vei fi atrasa de el, nu de fiecare data pasiunea apar instant, de cele mai multe ori lucrurile bune cer timp, rabdare si efort, dar in final merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți place că are un comportament corespunzător cerințelor și nevoilor tale. Simți acea atracție fizică pentru el? Simți acea chimie? Simți că rezonezi cu el? Frumusețea stă în ochiul privitorului. Este ceva relativ. Este viața ta, alegerile tale. Încearcă să nu te lași influențată de alții. Încearcă să nu-ți acorzi importanță prin intermediul celor ce te înconjoară. Fă ce simți.

| OMFGConrad a răspuns:

"la mine contează foarte mult părerea celor din jur si mi-e teama sa nu imi zică lumea ca este urat sau chestii de genu. " foarte rău procedezi, sfatul meu este să mai laşi puţin timp să treacă pentru a te maturiza şi a ştii ce e mai bine pentru tine.

| iuliana24 a răspuns:

Asa sunt si eu.dar cel mai rau poti suferii daca asculti ce zice lumea. Spre exemplu tu te combini cu acest baiat. Tie iti place de el cand sunteti doar voi, dar cand sunteti cu mai multi poate o sa te simti rusinata sau poate cu timpul o sa zica unii "ba! Ce stai cu el?" si multe alte tampenii. Tu din cauza lumii o sa te desparti de el si o sa suferi daca o sa ajungi sa ti la el. Eu zic sa incerci sa nu asculti prea mult de gura lumii ca stiu ce zic. Si daca tie iti place, iar altora nu, este fix problema lor. Tu trebuie sa te simti bine cu el si atat. Sper ca te-am ajutat.