| anonim_4396 a întrebat:

Decii...eram in grup si veneam spre casa, vorbeam, faceam glume, la care participa si baiatul de care imi place, apoi am inceput sa vorbesc cu un alt tip din gasca, radeam si el ( cel de care mi place) s a oprit devenind deodata serios, mergand inainte, si nici macar nu se uita inapoi, dar am vazut ca pastra o distanta cat sa auda ce vorbim.
Intrebarea mea ar fi :Oare este gelos? L am intrebat ce a patin, dar nu mi a raspins... el nu stie ca l plac, si nici eu nu stiu daca el ma place.
Adica nu am mai trecut prin asta, nu mi d au seama.
Pls, ajutor, nu mi d au seama...adica sper ca tine macar un pic la mine.

Răspuns Câştigător
| saymoon a răspuns:

Eu personal asa cred, ca ar fi gelos. Chiar tine la tine si cat de curand o sa afli. Dar ar fi mai bine sa nu il respingi, sa l bagi in seama suficient de mult, dar nu exagerat.
Daca nu ar tine catusi de putin, nu i ar fi pasat ca vorbeai cu acel tip.
Dar daca zici ca s a retras, devenind serios, si nici nu ti a raspuns, inseamna ca totusi ii pasa, ca are sentimente pentru tine.
Cred ca cat de curand o sa ti spuna, daca nu e timid, asta daca nu mai suporta sa te vada cu altul.
Atunci iti vei da seama ca a fost gelos.
Dar sa vedem poate ti vorraspunde si alti baieti, care ti ar putea spune cum ar reactiona ei.
Mult noroc, Melany si Craciun fericit.

6 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Incearca sa te apropii discret de el, sa-i zambesti, sa-i surazi, sa-i acorzi atentie mai multa, aluneci (intamplator) cand esti langa el astfel incat sa te poata prinde, il intrebi despre teme,...
Bafta!

| Ciresikaaa a răspuns:

Poate s-a simtit dat la oparte cum ar veni, daca vrei sa afli daca te place jucati intr-o zi "adevar, provocare sau procente" si daca isi alege procente intreaba-l cat la suta ii place de tine sau cat la suta tine la tine, stiu ca pare unpic prostesc dar la mine a functionat, sper sa mearga si la tinehee hee

| emyy_5514 a răspuns:

Cu siguranta ai reusit sa il faci gelos.Asa iti dai seama daca el tine la tine...desi este clar ca ceva simte pentru tine ca altfel nu s-ar fi comportat asa.Sa incerci sa mergi doar tu cu el si dacas\ se ndepateaza si d tin inseamna ca ii place d tine(asta in cazul in care nu este timid) daca intra in vb ca tine si gaseste subiesce d discutat inseamna ca e ok. nu ramane decat sa treci la atac...succes.pup si o zi buna

| stefan_8760 a răspuns:

E clar ca te place. tu vorbind mai mult cu celalalt si-a inchipuit ca esti atrasa de el si a intrat in gelozie. parea meahappy

| monikka a răspuns:

Din cate ai spus concluzia este:nu stie ce simte, este confuz si vrea sa afle ce vorbiti...probabil ca simte ceva pentru tine, incearca sa vezi care sunt reactiile lui. Daca este gelos din cate am observat eu la baieti o sa se comporte asa:
-o sa se uite la voi(tu si cel cu care vorbesti) cam urat
-o sa stea la distanta dar il roade ceva totusi
-daca este mai indraznet o sa se bage si el in vorba si daca nu il baga nimeni in seama o sa faca in asa fel incat sa iti atraga atentia

| alina_3113 a răspuns:

Hey, probabil "baiatul" ala s-o fi suparat ca nu-l bagi si pe el in seama, sau e gelos!
sfatul meu ar fi sa te apropii de el mai mult si o sa afli incearca sa fii prietenoasa, dar nici foarte cuminte (ptc baiteilor nu le plac fetele foarte cuminti :mi-a zis iubitu-meo) si daca nu te plk acum crede-ma ca o sa te plk peste vreo cateva saptamana ...deci ai ptn rabdare si o sa iasa ceva frumos iti zic euwinking
p. s \. da-mi id-ul tau si mai vb pe mess sa te ajut mai mult