| Cdzgariat a întrebat:

Deja de la inceputul relatiei(suntem de 1 luna jumate impreuna), ii trimiteam eu sms, ii arat afectiune, il bag in seama, tot imi vine sa-i zic ca il iubesc si ii arat sentimentele mele. Nu prea pot sa stau fara sa-l bag in seama. Acuma de 3 zile nu am mai vorbit cu el, adica nu i-am mai scris sms nici el.Mentionez ca am mai avut o discutie nu fata in fata pentru ca nu am avut posibilitatea in care i-am trimis dupa 3 saptamani de relatie un sms de genul"De ce esti asa de rece cu mine? Nu mai vrei sa fim impreuna? Pe mine ma doare indiferenta ta"el mi-a raspuns scurt de pe un alt numar:"Nu mai am de 3 zile mesaje."Nici macar nu si-a cerut scuze. Ce sa fac? de 3 zile m-am gandit sa nu ii mai dau semne de viata, dar e foarte greusadma doare enorm indiferenta lui. Apropop am o prietena buna care il cunoaste de mic si am intrebat-o ca el este asa rece ca persoana? Il stie asa? Ea mi-a zis ca da e o persoana indiferenta.Nustiu ce sa cred pls sfaturi va rog

Răspuns Câştigător
| Adina77 a răspuns:

Din pacate, poate nu-i pasa.
Mai lasa-te tu la fund un pic, si nu-l mai asalta cu mesaje.
Sa vezi daca reactioneaza.
Insa gandeste-te foarte bine daca pana la urma urmei merita.
Cu siguranta ca ar fi destui baieti care s-ar bucura de afectiunea si iubirea ta.N-o risipi in van cu oameni indiferenti.

3 răspunsuri:
| Mademoiselle a răspuns:

Stai de vorba cu el, spune-i ca este prea rece prea indiferent, stai de vorba cu el pe mess chiar, spune-i ca iti este greu sa lupti cu indiferenta lui... Spune-i ca nu vrei decat sa fie si el normal nimic mai mult! Vezi ce iti zice, pentru ca daca stai asa fara sa vorbesti cu el mai tarziu s-ar putea sa regreti ca nu ai facut-o, si mai este o vorba " M-ai bine sa iti para rau de un lucru facut, decat sa iti para rau ca nu l-ai facut "! Nu poti sta nici asa sa nu vorbesti cu el din orgoliu din ambitie ca nu te cauta el, te chinui singura sad si nu iti face bine! Eu zic sa stai de vorba cu el, succes te pup! :*

| xDoricax a răspuns:

Foarte bun raspunsul tau Adina77 daca este o persoana indiferenta nu cred ca o va cauta poate nici macar nu are sentimente fata de ea si sufera degeaba sfatul meu prietenesc cauta pe altcineva care sa te merite. Am fost si eu pus in aceeasi situatie si stiu cum e si nu am fost in relatie doar 1 luna ci foarte mult timp.Omul din greseli invata...

| paulcristian a răspuns:

Este o carte superba intitulata: Cele cinci limbaje ale iubirii, scrisa de Gary Chapman(un om extraordinar de indragit si respectat) si in acea care se prezinta motivul esential pentru care partenerii dintr-un cuplu au senzatia ca celalat nu ii mai iubeste cand de fapt ei au doar un alt mod de a exprima afectiunea, un alt limbaj. Eu cred ca merita sa citsti cartea(o gasesti si la biblioteca) si apoi E alegerea ta! dupa cum a spus si mai Adina77, sunt multi care s ar bucura sa primeasca atentia ta, asta o zic din punctul de vedere a unui baiatwhistling. lectura placuta si o decizie inteleapta! P.S. o sa iei cea mai buna decizie si de asta sunt sigur pentru ca esti o persoana sufletista>big grin