| firstsnow a întrebat:

Descrieti-mi si mie cat mnai biologic si stiintific sentimentul asta ciudat care noi, oameni, il numim "dragoste". si dupa parerea mea credeti ca dragostea raneste mai mult decat te ajuta?

4 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Pa.aaaai ce ne ceri tu, e imposibil. Nu a reusit nimeni sa faca acest lucru pana acum, doar partial. Dragostea adevarata nu raneste.

| St3fY_3193 a răspuns:

Raneste foarte multcrying pentru mine dargoste esti un fel de prietenie mult mai puternika dar nu multi simt dragostea adevarata adica ei zic de 50 de ori pe zi Te iubesc si gata insemna ca asa e si peste 2 zile se da la alta sau va desp ( adiak din dragoste pentru tine m-am dat la alta ca sa vezi cat de mult Te iubescrolling on the floor) ca asa vine) deci nu exista dragoste fara suferita doar foste rar cryingbroken heart

| iza4ever a răspuns:

Dragostea raneste atunci cand te desparti de persoana iubita, dar are si parti bune cand iti amintesti de momentele placute pe care le-ai petrecut impreuna cu fata/baiatul respectiv/a. Acum sincer nu stiu cum sa iti descriu dragostea asta, dar si eu am fost indragostita si sincer mia mai placut si de alti baieti si puteam sa zic ce imi place la ei si ce nu, dar cu baiatul asta nu stiu nu puteam sa zic nimic nu-i gaseam defecte, dar nul consideram nici perfect. In fine am realizat ca nu a meritat sa imi placa de el si s aincerc sa ii fiu prietena. O sa iti dai seama cum se descrie dragostea cand o vei simti cu adevarat pentru o persoana, dar nu pentru fizic, ca daca e pentru fizic, atunci nu e dragoste. Sper ca te-am ajutat intr-un fel sau altul.tongue

| ea17 a răspuns:

Dragoste thinking offf
e ceva ce vine din interior.Este sentimentul acela pe care il ai atunci cand vezi persoana respectiva si inima iti bate foarte tare, cand nu stii ce sa vb cu el, cand nu auzi ce iti spune cand vorbeste cu tine si tu te pierzi in ochii lui.Asa o vad eu in cateva cuvinte.De cele mai multe ori dragostea ajuta la inceput dar se termina prin ranirea persoanei care iubeste din pacatesad. Sper ca te-am ajutat putinhappy