| termanEmil a întrebat:

Despre ce as putea sa vb cu o fata la intilnire?
cun sa o invit la o intilnire?
unde ar fi mai bine sa o invit primele ori la intilnire?

3 răspunsuri:
| bombonica22 a răspuns:

Buna!
Pai daca vrei s-o inviti la intalnire ii poti spuneari o fata interesanta si as vrea sa te cunosc mai bine, ce zici, mergem sa bem un suc?
Sau ii mai poti spune asa: pe zi ce trece ma surprinzi tot mai mult si as vrea sa te cunosc mai bine, vrei sa iesim la o plimbare?
Sau: imi place mult felul tau de a fi, dar simt ca nu te cunosc suficient de bine. Imi dai ocazia, printr-o intalnire, sa te cunosc mai bine?
Sau: esti foarte frumoasa, imi placi si as vrea sa te cunosc mai in profunzime. Mi-ar face o deosebita placere daca am iesi la o plimbare amandoi.

Ii poti spune la prima intalnire ca e frumoasa, de ce nu? fetelor se place sa primeasca cat mai multe complimente din partea baietilor. (dar ai grija sa nu exagerezi cu complimentele, sa nu devii agasant)

Iti poti da seama ca te place daca vezi ca se simte bine in preajma ta, daca zambeste, daca iti face si ea complimente. Asa ca, fa-o sa se simta bine langa tine, glumeste(ai grija sa faci glume cu bun simt), fii deschis, cumunica cu ea, pune-i intrebari(daca e mai timida), in cateva cuvinte:ajut-o sa se relaxeze atunci cand e cu tine.
Ai putea sa o inviti la un suc cel mai bine, ori la film, in parc, la un restaorant ..depinde de preferintele tale.
Iar la intalnire poti vorbi despre un subiect comun care va place amandurora, dar nu din astea cati frati ai esti bogata/saraca, asta nu!
Nu iti pot spune cam despre ce poti vorbi asta vine de la sine pe moment vorbiti voi de scoala ceva, da? happy

Succes, sper ca te-am ajutat.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Vorbesti cu ea despre diferite lucruri si la un moment dat o intrebi daca ar vrea sa iasa cu tine la un suc sau la o plimbare.
Daca accepta e foarte bine. Te place.
Nu trebuie sa alegi cine stie ce loc select, trebuie doar sa o faci sa se simta bine in preajma ta.
Trebuie sa iti invingi tema si sa vorbesti tot ce crezi tu ca ar interesa-o.
Nu e bine sa stai si sa te uiti la ea fara sa zici nimic.
Nu iti fa un scenariu cu tot ce trebuie sa zici, spune ce crezi ca e bine, conversatia trebuie sa mearga, asta e tot ce trebuie sa stii.
Nu uita ca trebuie sa ii spui ca e frumoasa, draguta, ea asta asteapta de la tine!
Bafta!

| Dianaㄨ a răspuns:

Buna!
Cum sa o inviti? Simplu!
" Ai vrea sa mergem impreuna la un suc/pizza/film/ etc sa ne cunoastem mai bine?"
" Uite ce frumos e afara, ai timp in seara asta sa facem o plimbare prin parc? "

La primele intalniri ar fi frumos sa o inviti in locuri publice [cofetarie, pizzerie, restaurant, parc, etc.] si sa vorbiti despre tine, despre ea...
Gen: Care a fost cel mai romantic moment din viata ta? dar cel mai haios? dar cel mai penibil?
ce sporturi iti plac? iti place sa calatoresti/citesti/mergi la film/etc?

Incearca sa pui cateva intrebari, dupa aceea discutia vine de la sine daca va potriviti, daca nu, s-ar putea sa apara niste goluri in conversatia voastra.
Multa bafta!