| Alex a întrebat:

Diafragma, prezervativ masculin, prezervativ feminin ofera protectie impotriva boli cu transmitere sexuala? Ce lucruri/metode ofera protectie impotriva boli cu transmitere sexuala?

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Singura bariera impotriva bolilor cu transmitere sexuala este prezervativul, care trebuie sa fie purtat de barbat de la inceputul pana la sfarsitul actului sexual.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Prezervativul este cel ce ofera protectie impotriva bolilor cu transmitere sexuala. Diafragma, steriletul, anticonceptionalele sunt produse anticonceptive dar care nu protejeaza impotriva bolilor cu transmitere sexuala.Deci prezervativul ramane singurul 100% care previne transmiterea bolilor.Bafta!

| Alex explică:

@Abh: Dar prezervativul feminin nu ofera protectie?