| anonim_4396 a întrebat:

Diferenta intre a iubi o persoana si a o considera model in viata? credeti ca exista asemanri/diferente din punct de vedere al reactiilor fizice atunci cand vedem persoana respectiva?(inrosirea, tremuratul, maini reci etc.)

3 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai a iubi e total diferit de a considera pe cineva model in viata, model in viata poate sa iti fie un membru din familie, un prieten bun, o celebritate, cand iubesti ai sentimente mult mai profunde, simti ca ai face orice pentru acea persoana, e cea mai importanta pentru tine, pe cand atunci cand consideri pe cineva model in viata, lucrurile stau diferit, nu cred ca te inrosesti, sau ai maini reci...mai degraba astea sunt semne ca esti indragostit, nu ca iubesti, pentru ca e mare diferenta intre ai a fi indragostit si a iubi, iubirea e siguranta, sentimente foarte profunde... iar a condera pe cineva model in viata si a iubi...este o mare diferenta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa il iubesti sa sa-l consider model in viata, Daca este profesorul meu o sa tremur si or sa mi se inroseasca urechile, daca este altcineva atunci este doar model in viata.

| livio70 a răspuns:

Nici un model nu e perfect...tot mai gasesti cate o scama, daca privesti atent.