| DarthRevan a întrebat:

Diferente intre fete si femei? si baieti si barbati...
Voi nu credeti ca sunt diferente intre a fi o,,femeie" sau a fi o,, fata".
Lumea confunda termenii astia de parca asa e.
Eu consider ca o femeie si un barbat sunt mult mai seriosi si au o gandire total matura, cu toate ca stiu sa se distreze cu o limita.
Dar fetele si baietii, sunt foarte neseriosi. Eu nu am intalnit o fata de 16, 17 ani sa fie matura. SI nu glumesc, la varsta aia nu sunt deloc serioase, asta e parerea mea.Inca nu pot spune ca toate sunt asa.
Cum zicea cineva,, Exceptia intareste regula" nu va apucati sa-mi spuneti ca vai de mine....sunt multe fete serioase si mature la 17 ani, nu va cred.
Fetele de 16, 17 ani, ele cauta distractie.
O femeie in jurul varstei de 20 +, isi va cauta un job stabil, din care sa se stabileasca financiar. Adica eu cred ca o femeie vrea independenta ca si barbatul. Asta implica munca.
Fetele habar nu au, ce sa faca. Plus ca nu sunt in stare sa aiba o relatie mai lunga de 6 luni. Ceea ce e evident daca stai sa te gandesti, cat de serioase sunt ele la 17 ani. Mi s-a spus ca fetele serioase, care stiu ce vor de la viata, nu prea umbla seara in puburi si cluburi.
Ce parerei aveti? DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| MidnightR a răspuns:

Stii care e diferenta intre baieti/fete si barbati/femei? Lipsa problemelor in viata.
De cele mai multe ori, desi exista si exceptii, cineva tinde sa se maturizeze cand se confrunta cu probleme.Si aici ma refer la probleme serioase, nu tragedii si deceptii in dragoste ale pustoaicelor sau baietilor de 13-16ani.
Parerea mea e ca te maturizezi atunci cand vezi cu realitatea cu adevarat, cand esti pus in fata a doua decizii:ori lupti ca sa supravietuiesti in societate ori te duci dracu.
Logic ca alea de 16-17 ani care au trait toata viata pe banii parintilor si nu au cunoscut pic de probleme cauta distractie.
Cei de 20+ ani sunt nevoiti sa se maturizeze pentru ca intra in societate, nu-i mai intretine nimeni sau sterge la fund.
Nu-nteleg totusi de ce ai asteptari laughing), mai ales in secolul asta.
N-am inteles niciodata chestia asta cu puburi si cluburi, nu vad distractia in a te zbatai alaturi de 100 oameni intr-o incapere pe manele sau alt tip de muzica sau sa bei pana iti iese pe gat, ca dupa sa vii cu o replica gen "Viata e scurta, s-o traim la maxim".
Cand ma gandesc cate lucruri interesante sunt in lumea astea si cate ar fi de facut, puburile si cluburile devin un nimic.
PS:La fel sunt si eu totusi, prin faptul ca am trait toata viata in confort si nu am dat inca piept cu crudul adevar al realitatii.

| DarthRevan explică (pentru MidnightR):

Da sunt de acord, ideea e ca eu tot ce fac, fac pentru mine si viitor. Dar mai ales, prin ceea ce fac eu, vreau sa-i ajut pe altii, sa-i motivez si sa-i inspir. Asta ca scop final... laughing si cred ca e posibil, daca tragi si muncesti, nu exista scuze ca nu poti. Totul e sa perseverezi, ideea vietii, e sa te ridici cand e mai greu, si asta face diferenta intre oamenii cu bani si cei fara. Pentru ca sincer cum zicea Jim Carrey,, mi-as dori sa fie toata lumea bogata, pentru a vedea ca nu banii rezolva toate problemele in viata. happy Intr-adevar, iti trebuie bani, cat sa iti permiti confortul necesar de a traii.Dar fiind ca traim in Romania, conceptia asta de,, bani" a devenit mai mult ca un drog si lumea intelege total gresit conceptul asta. Si aici se vede cat de rai suntem noi ca oameni. Si daca cineva munceste mult si obtine la fel de mult, lumea zice ca a avut noroc si pile... Romanii au o mentalitate inchuiata, adica nu sunt open minded, asta e o problema pe care o vad, si pesimisti. Asta e parerea mea, pentru ca de cand m-am nascut, am vazut multa negativitate in tara asta, peste tot. Toata lumea se plange de rau si nu fac nimic sa le fie mai bine, asa ca barfesc si vorbesc de altii happypacat ca sunt putini cei care vad cu adevarat problema.

| DarthRevan explică (pentru MidnightR):

Si happy mai e faza aia, ca fetele se maturizeaza mai repede, ok in mare da. La unii baieti nu se aplica, multe fete sunt doar asa, sa se distreze. Eu sunt baiat, corect, exceptia intareste regula, adica in mod normal fetele sunt mai mature, nu toate. Dar eu ma refer la maturitate mentala, degeaba arati tu ca nu stiu ce model superb. Daca nu esti matura mental.Pentru ca pana la urma, si barbatul si femeia se maturizeaza la un moment dat. Si se echilibreaza in jurul varstei de 25. Dar happy la liceu, nu are nici naiba treaba, toti numai sa faca cheltuieli de bani, si mai ales timp. Si ce dracu sa iubesti la varsta asta? sa fim seriosi, adica noi tinerii, nu stim nici ce vrem sa facem in viata, da sa avem o iubita. Multi cred ca e usor sa ai o relatie. Asa aiurea, o relatie necesita timp, munca multa si comunicare. E foarte greu, sa le faci pe toate. Si asta e problema cu tinerii din ziua de azi, si eu sunt tot tanar, tot timpul invat, mai am multe de facut. Dar e pacat ca nimeni nu vede lucrurile asa cum sunt in prezent.

8 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Dar fetele si baietii, sunt foarte neseriosi. Eu nu am intalnit o fata de 16, 17 ani sa fie matura. SI nu glumesc, la varsta aia nu sunt deloc serioase, asta e parerea mea.
-inseamna ca nu m-ai intalnit pe mine

| DarthRevan explică (pentru 愛日本):

laughing probabil tu nu iesi asa mult din casa >>>>

| RAY a răspuns:

Fiecare se adapteaza mediului si in functie de educatia primita de acasa si de materialul genetic importat de la parinti cam asta alcatuieste o personalitate, de aia nu putem spune fetele sunt mai sau baieti mai, pentru ca difera personalitatile, tu daca nu ai intarnit e doar o observare locala nu generala, depinde de fiecare in parte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jalnic.

| DarthRevan explică (pentru anonim_4396):

Ca si raspunsul tau de altfel happy

| ychigo a răspuns:

In general oamenii devin serioși atunci când sunt si bine crescuți, asta nu înseamnă ca pe zi ce trece ei nu se pot schimba, nu știu de ce ai fi fost sigur ca fetele/băieții la vârsta de 16-17 ani sunt serioși, asta e o vârsta frageda, totodata putem spune ca nu toți/toate sunt neserioși/neserioase, insa mai mari degrabă fara experiență de sti ce bine sa faci, cum sa faci și cât de departe sa mergi cu acel fapt. Concluzia:lipsa de experiență pe care nu au răbdare sa o acumuleze odată cu trecerea timpului.