| anonim_4396 a întrebat:

Din punctul vostru de vedere, in ce masura conteaza aspectul fizic intr-o relatie?
(Eu am deja o opinie despre asta, dar vreau sa aflu ce cred si alte persoane in legatura cu subiectul.)

Răspuns Câştigător
| Labyrinth a răspuns:

Contează mult fiindcă aspectul fizic este primul ce-ţi sare în ochi când întâlneşti o persoană (asta dacă nu vă cunoaşteţi pe net şi nu ştiţi cum arătaţi). Cum a mai spus o persoană mai sus, nu te poţi îndrăgosti de o persoană urâtă aşa, din senin. E naturală chestia.

12 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

În mod normal fizicul nu trebui să fie un impediment pentru o relaţie serioasă,care e bazată pe iubire,încredere, dăruire totală, ataşament, înţelegere! Numai o relaţie pasageră pe interes, ţine cont de aspectul fizic.

| JulieAndreeaB a răspuns:

La prima interactiune, fizicul este cel mai evident. dupa apar si aprecierile legate de psihic, de intelect. Pentru mine conteaza ambele, insa mai mult gandirea si perspectiva.

| William a răspuns:

Aspectul fizic intr-o relatie este totul.

| neutrino a răspuns:

Nu am auzit pe nimeni ca s-a indragostit de o persoana urata, fara sa o cunoasca foarte bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Conteaza mult pentru mine happy Am vazut urati cu frumoase sau invers, exceptand materialistii.

| AndyLavy a răspuns:

Intr-o relatie...Pai atunci cand deja esti intr-una ai sentimente pentru persoana respectiva o iubesti o respecti o cunosti, pentru ceea ce este nu pentru cum arata. Acum nu zic ca nu conteaza, insa mai putin decat la prima vedere. In proportie de 30 %, zic eu, sau ma rog, pentru mine asa este.

| 1libercugetator1 a răspuns:

Pentru fete conteaza cam in porpotie de 70, 80%

pentru baietii 80, 90%

raspunsul sta in evolutia omului femeile nu cautau doar frumusete si un viitor alaturi de acea persoana asta sa transmis pana in prezent

barbati in scimb cauta partenere care sa-i faca copii sanatosi fizic

| Adelyn24 a răspuns:

Ultra Mega Super MULT! FETELE numai la asta viseaza punct.

| maria9607 a răspuns:

Foarte mult. insa pe langa frumusetea fizica trebuie sa ai si o frumusete interioara, sa fii vesel deschis, sa il determini pe cel de langa tine sa te aprecieze atat pentru fizic, cat si pentru suflet. dar depinde pentru ca pentru unele persoane aspectul exterior nu e important. daca nu ai un aspect fizic foarte deosebit sa zicem, incearca sa ai un comportament cat mai frumos. parerea mea happy

| HoreaSebastian a răspuns:

Conteaza. nu foarte mult dar conteaza...

| vasikica a răspuns:

Fizicul e cel mai important degeba esti desteapta si de gasca daca estu urata