| daniela_8957 a întrebat:

Din ziua in care iau anticonceptionale pentru prima data dupa cate zile pot avea un contact sexual neprotejat?

6 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

In mod normal,ar trebui sa le iei asa cum iti spune medicul care ti le-a recomandat.Mie, luandu-le din a doua zi de menstruatie, mi s-a spus ca sunt protejata de la prima pilula, regula aplicandu-se si daca le-as fi luat din primele 5 zile de ciclu. Daca vrei totusi sa fii sigura, ca nu cumva sa ai surprize si alte minuni, protejeaza-te suplimentar 7 zile, asta daca le iei din primele zile de menstruatie, daca le-ai luat dupa a5-a zi,trebuie sa te protejezi pana la urmatoarea menstruatie.
PSbig grinaca iei anticonceptionale, nu se mai cheama sex neprotejat, ci e cat se poate de protejat.

| d3utzsa a răspuns:

Daphappy

| mykydutza001 a răspuns:

Dupa 7 zilehappy:*

| mykydutza001 a răspuns:

Dupa 7 zilehappy

| essther19 a răspuns:

Eu am facut neprotejat chiar din a doua zi, deci le-am luat seara la ora 20, iar dimineata pe la 10 am facut dragoste, neprotejat, esti protejata din 1 zi de cand iei antibebewinking eu am fost la medic ca sa nu avem vreo surpriza!

| mykydutzaaa a răspuns:

7 zilehappy