| Maria204 a întrebat:

~Diseara o sa am primul contact sexual cu prietenul meu.cine mai stie pozitii noi si cum le putem pune in aplicare?
~Cam cate prezervative trebuie sa luam?

~Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| bianca9422 a răspuns:

Oo felicitari!
inseamna ca ai o relatie foarte serioasa si iti cunosti bine iubitul

ma bucur pentru tine
sper ca sti ca asta implica si responsabilitati nu?

sa revenim la intrebarea ta
prezervative luati cate vreti voi, cel putin 1 happy

pozitii? de la primul contact sexual?
eu zic sa va cunoaste-ti mai bine si dupa

sa ai o seara minunata happy

7 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Eu zic sa nu te avanti la pozitii complicate si alte minuni de prima data. Pozitia misionarului si/sau tu deasupra e suficient pentru inceput, important e sa nu te doara si sa reusesti sa te relaxezi, nu experimentati din Kamasutra.O cutie cred ca e suficient.Incearca Durex, nu din cele 3 la 1 leu sa se rupa instant, eventual cumpara si un lubrifiant daca tu consideri ca e necesar.

| R_8074 a răspuns:

Daca e prima oara cand faci sex, mai bine folosesti doar unu. Pentru ca ti se va rupe himenul si deci vei avea o rana, pe care trebuie sa o lasi sa se vindece. Pozitiile el deasupra si tu deasupra sunt de ajuns

Răspuns utilizator avertizat
| missbee a răspuns:

Dacă știi dinainte înseamnă că ați planificat-o... cum ați ajuns să alegeți zi de sărbătoare nu știu. laughing
E bine totuși că ai planuri gen - nuștiucâteprezervative. Iepurilor. Dacă puteți folosi unul eu vă felicit, dar mă îndoiesc că poate să îți facă ceva cu prezervativul când ești virgină. ^^

| GabytzuA_7080 a răspuns:

Bv tie... Daca e prima data prezervative trebuie sa aveti musai.Nu incerca din prima 69.Incearca Crap sau Fluture sau altceva.
Daca vrei sa ai o viata sexuala extraordinara uitate in fiecare Sambata la 00:00 Pe Euforia la Jurnal Intim.

| Libelle a răspuns:

No...
chiar nu mai rabda pana luni?

| Maria204 explică:

Asta nu inseamna ca sunt virgina