| lisi4ka a întrebat:

Distanta e un obstacol intre doua suflete ce se iubesc?

15 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Da,distanta e un obstacol dar daca va iubiti mult puteti trece peste...

| DNSK a răspuns:

Nu! Daca iubirea exista si e insotita de incredere, distanta nu e un impediment in manifestarea ei. Prietenul meu e la sute de km si totusi il iubesc cu toata fiinta mea si ne intelegem mai bine decat ma asteptam

evenso
| evenso a răspuns:

Da, din pacate este un obstacol.

| neutrino a răspuns:

Da, distanta distruge iubirea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este un obstacol distanta, dar doare tare sa nu poţi fii langa persoana iubita.cand iubesti cu adevarat nimic nu iţi sta in cale nimic.

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,unii spun ca nu, altii spun ca da.Parerile sunt impartite insa, eu consider ca distanta nu constituie un obstacol intre doua suflete ce se iubesc, cu conditia ca iubirea sa fie adevarata.Doua persoane se pot iubi enorm de mult cand o distanta mare le desparte si se pot uri sau se pot minti una pe cealalta cand distanta este foarte mica.Deci,nu e o conditie distanta in calea iubirii, conteaza ca dragostea ce o simt unul pentru celalalt sa fie adevarata.Pa-pa!happy

| val31989 a răspuns:

NU!
Daca se iubesc si exista incredere, nimic nu-i poate desparti.
Ce-i drept e greu sa mentii o relatie la distanta, dar e frumoasa... stiind ca undeva cineva se gandeste la tine.
Deci parerea mea, e ca distanta nu e un obstacol, daca exista incredere si iubire.

| MrSoapte a răspuns:

Distanta, nu este un obstacol...dar, este un motiv de cearta, neincredere si eventual, despartire! Parerea mea este ca o relatie care nu este manageriata corespunzator, se stinge! Adica: marea majoritate a oamenilor, atata vreme cat au timp si spatiu, o gresesc! Fara sa vrei, se formeaza in cap ideea "lasa ca nu stie el/ea, ca este la X km"! Nu sunt adeptul relatiilor la distanta si, nu sunt de parere ca lucrurile astea merita atentie! Este strict parerea mea, bazata pe niste experiente traite sau, observate la altii! Va rog sa nu criticati!

| Mozurov a răspuns:

Da,este.Iti voi spune o mica poveste cu o fata dintr-un oras si cu un baiat din alt oras.Intre orase era o diferenta de 40 de km.Ei se iubeam nespus si aveau incredere unul in celalalt. Vorbeau cate 5 ore la telefon pe zi unul cu celalalt. Dupa un an si 3 luni s-au despartit pentru ca aparuse certurile si intervenise si lipsa de incredere.Morala:distanta chiar daca la inceput nu creeaza lipsa de incredere, o creeaza ulterior.Si mai creeaza si fustrarea ca nu este persoana iubita langa tine si ai avea tentinta sa te simti atras de o alta persoana care se aseamana prin infatisare sau comportament cu persoana ta iubita.

| IMC90 a răspuns (pentru Mozurov):

Hai ma, ce mama naibii. 40 km? Atata fac eu pan la facultate si inapoi rolling on the floor Asta ar insemna ca nu trebuie sa mai merg la examene?
Daca iti pui capu distanta aia o faci si cu bicicleta... Nu-ti ia mai mult de o ora jumate (hai 2)

| Mozurov a răspuns (pentru IMC90):

Stiu happy.Dar exemplul asta este cred cel mai concret ca distanta, oricat de mica, poate crea dificultati in relatie.

| GoddessMaui a răspuns:

Dragostea nu poate fi destramata de nimeni si nimic.

| Cristian_Ion_1995 a răspuns:

Nu

| alyinus a răspuns:

Nu este. intre mine si logodnicul meu era la inceput o distanta de 2000 km (el fiind in Italia)... si acum suntem impreuna si de 3 ani locuim impreuna

| Daphne a răspuns:

Atâta timp cât există încredere, nu.