| lolitagirl a întrebat:

Doamne sigur ve-ti crede ca sunt o pustoaica care...nu am ce sa fac... Dar pana la urma am sa va zic despre ce e vorba ca de obicei o fata iubeste un baiat asa se intampla mereu in romane, in filme, in seriale peste tot big grin.Eu iubesc acel baiat i-am zis ca il iubesc
si sentimentu e pur simplu, naiv, adevarat dar el m-a pus sa citesc o carte, atat.nu mi-a pus mana pe umar si sa-mi zica "Da stiu cum e"

De ce BARBATII sunt asa de ce nu pot iubi pui si simplu, de ce nu pot alege de ce nu pot fii sinceri, de ce nu pot fii ceea ce doresc femeile NU nu-i asa nu se poate pentru ca nu ar exista acel ceva...Prin care un barbat cauta din mii de femei o femeie si o femeie din mii de barbati un barbat de fapt nici nu cred ca am vreo intrebare de fapt e de fapt o confesie laughing. As vrea sa ii zic sa ma iubeasca pe mine, Sa ma aleaga pe mine... din toate fetele care il doresc cu ardoareee.De ce durerea e atat de cumplita? De ce durerea nu inceteaza odata? De ce simt ca sunt bolnava si cas putea sa ii imbolnavesc pe toti cu durerea mea? De ce timpul trece atat de repede si nu ma lasa sa fac nicio miscare? De ce simt ca m-am blocat? Oau prea multe intrebari nu? laughing Ei bine cred ca ar trebui sa-mi raspund singura ori sa ma ajutati voi daca desigur puteti sa ma ajutati si cred ca nu pentru lumea este ocupata cu sufletul lor suparat ori fericit.Sa ai grija de inima ta e greu eu am ranit-o si acum cred ca trebuie sa am grija de ea tongue.La fel ca si voi ce-i raniti.Toata lumea iubeste pe cineva dar numai ca nu isi da seama sau daca ii da e prea tarziu.La fel si la mine e prea tarziu sa ii "fur"inima pentru ca cred ca e deja luata.

3 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Daca ti-a dat sa citesti o carte, fie considera ca esti prea mica, ori---

| smile a răspuns:

Buna! Sincer si eu am trecut prin asta si stiu cat de mult suferi.Eu am trecut peste nu am mai avut nicio legatura cu el insa ma mai gandesc din cand in cand dar nu la el si la faptul ca am fost o proasta ca nu am ales baiatul potrivit.In fine.Nu ii poti porunci sa te iubeasca. Nu cred ca ai vrea sa fi cu o persoana care nu te iubeste.Este mai bine asa.trebuie sa treci peste si sa iti vezi in continuare de viata ta. Timpul le va rezolva pe toate si astfel aceasta suferinta va ramane in trecut.succes.fundita?happy

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Ştii, nu e vina bărbaţilor, nu poţi face pe cineva să te iubească fără voia lui. Alege pe altcineva. Tu crezi că nu e nimeni să ţină la ţină la tine sau să te iubească în secret? De cele mai multe ori este, dar nu ne uităm niciodată la el deoarece prin simplul fapt că o face, îl considerăm deja inferior...