| RxTx a întrebat:

DOAR PENTRU FEMEI! Rog barbatii sa se aptina!
Va rog frumos sa imi spuneti cum ar trebui sa fie un barbat ca sa vreti sa fiti cu el!?

De ce pun acesta intrebare!?
1) pentru ca incerc sa ma inscriu pe un site de matrimoniale dar mereu ma opresc la acesta intrebare unde trebuie sa ma descriu in asa fel in cat femeile de acolo sa ma aleaga pe mine ( va rog sa ma ajutati cu o descriere care sa imi fie de folos;)

2) pentru ca vreau sa mai schimb cate ceva la mine in viata de zi cu zi, pentru a fi mai placut de catre femei.
dar nu imi dau seama ce as putea schimba!?

http://photos3.hi5.com/0092/378/434/UEJelh378434-02.jpg

http://photos4.hi5.com/0075/934/235/Ufn.0u934235-02.jpg

http://photos1.hi5.com/0093/713/960/ZO7f7d713960-02.jpg

http://photos1.hi5.com/0142/223/400/AbmZ8l223400-02.jpg

http://photos4.hi5.com/0129/585/351/IutjWq585351-02.jpg
http://photos4.hi5.com/0106/103/263/fbMyCb103263--02.jpg

Va multumesc din suflet si va sarut acolo unde va place voua cel mai mult;)

Răspuns Câştigător
| didiDia a răspuns:

Iti scriu parerea mea vis a vis de toata treabasad la punctul 2 iti zic vis a vis de treaba cu profilul pe Internet)
1. Nu vreau sa te dezamagesc, dar nu te vad avand mari sanse de reusita pe un site de matrimoniale. De ce nu cauti iubirea in viata ta de zi cu zi? Vei zice poate,, dar unde, ca in mediul unde umblu eu nu gasesc femei potrivite etc''. Nu stiu, esti barbat (deci automat ai sanse mai mari de reusita), daca 1982 e intr-adevar anul nasterii tale, nu ar trebui sa fie asa greu sa gasesti o tipa de treaba undeva intre 22-28 de ani.(preferabil totusi peste 24 as zice eu, dar asta mai vedeti voi)
2. Ce imi place si ce nu imi place mie la un profil al unui barbat pe internet?
Nu imi plac urmatoarele chestii:
la capitolul poze nu imi place sa vad:
piercinguri, tatuaje, barba lasata de 1-3 zile (imi da impresia de om neingrijit), poze cu omul doar in slip (nu stiu, pur si simplu nu-mi place, mi se pare o nota de neseriozitate si de ingamfare din partea respectivului, oricat de super ar fi la caracter sau chiar si poza aia in slip), haine extrem de largi care sa-i ascunda formele corpului sau haine vechi, decolorate, freze ciudate( ras in cap in anumite zone, par facut tepi). De asemenea nu-mi plac poze in care e in compania unei tipe. Din moment ce ti-ai facut cont pe site de matrimoniale, se presupune ca iti cauti gagica/ sotie, deci de ce ai pune poza in care ai in companie deja o tipa? ( A se observa ca in poza asta ai 3 poze cu tipe langa, deci...; si da, parerea mea ramane la fel, chiar daca ai zice ca tipele sunt neamuri, amice,etc. deci nu gagicile tale)
la capitolul profil nu-mi place:
sa vad un limbaj de cartier( preferabil si fara exprimare cu sh sau tz), o descriere de om care lasa impresia ca e plin de aere si se crede supergrozav.
Imi place acea descriere care nu e nici exagerat de scurta si de ambigua(deci eu zic ca nu e bine sa scrii ceva de genul,,va las pe voi sa va pronuntati dupa ce ma cunoasteti'' sau,, sunt un om cu defecte si calitati''), dar nici exagerat de lunga in care iti povestesti jumatate de viata (adica incepi sa-ti povestesti hobby-urile in detaliu...mi se pare pierdere de vreme sa pui asta in descriere). Nu pot sa-ti dau o reteta anume, dar mie imi par interesante profilurile care au o anumita doza de mister, care parca ma invita spre a cunoaste omul din spatele acelui profil. Ca dupa prima discutie iti dai,, cu firma in cap'' e alta poveste. Dar macar stiu ca ti-am dat o sansa. (zic despre cum gandesc eu cand vad un profil pe net, dar nu stiu cum gandesc altele) Mai poate sa-mi trezeasca interesul daca ai un citat interesant care incita la meditatie si discutie, ceva chestie psihologica sau ce a zis-o ceva mare om al lumii. Daca in plus de asta mai scrii la interese intr-o enumerare nu mai mare de 10 cuvinte si ca te pasioneaza niste lucruri care imi sunt si mie pe plac, ai mai castigat niste puncte. Daca esti glumet, (adica poti sa ai si un scurt banc pe pagina, nu stiu ce sa zic), clar te apreciez.( dar asta poate dupa ce discutam) Sunt de parere ca un om cu un simt dezvoltat al umorului e foarte binevenit pentru ca aduce buna dispozitie intr-un mod mai tensionat. Daca site-ul permite sa pui la profil o melodie sau o imagine si se intampla ca ele sa fie pe placul meu (eu sunt o fire romantica de exemplu, dar imi plac si ceva melodii rock), stii, ai mai castigat niste puncte. Pentru mine mai interesant e omul fara poza la profil decat cel cu poze in slip/ cu piercing/ cu barba de 1-3 zile. Pentru ca pe primul mi-as putea dori sa-l cunosc, pe cand pe al doilea nu. In rest, ce sa mai zic? Bun simt ca ala nu prea mai exista in ziua de azi. Poti sa faci profilul super, dar daca la prima discutie dovedesti nesimtire, s-a terminat totul. Nesimtirea pot sa o aflu si daca scrii comentarii la alte profile sau daca esti mistocar fata de altii. Cam asta e. Oricui ii place sa fie respectat. (se presupune ca ai grija totusi sa nu devii o carpa pentru celalalt, ci ramane un echilibru in toate). Succes! (P.S.: Mie fizic imi pari ok.)

6 răspunsuri:
| SimonaAdina a răspuns:

Sincer,deschis,respectos,amabil,amuzant,romantic si un bun ascultator...

| didiDia a răspuns:

* la subiectul acesta 3 dintre pozele tale le-ai facut in compania cate unei tipe

| xanax7040 a răspuns:

Incearca mai intai cu un pic de scoala dupa asta cultura generala si mai apoi vei vedea ca totul vine de la sine asta in cazul in care nu vrei o manelista acolo e simplu guta la maxxxim multa bafta.

| Axz_axn_1978 a răspuns:

Sa stie a scrie corect gramaticallaughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vere, scuza-ma ca ma bag, ca barbat, dar mi s-a facut mila de "insuccesurile" tale...
Uite cum sta treaba: eu inainte sa dau de TPU, ma distram erotic pe ecupidon (hi5 e kaka-maka, pentru pupeze). Am avut vreo 7 cereri de casatorie pe-acolo, cu plansete, rugaminti, toate alea, desi eu declarasem din start ca sunt insurat si aveam la profil doar prietenie-distractie ca interese. Nu stiu de ce, vreo 4 muieri chiar vroiau sa divorteze ele insele, si sa ma convinga si pe mine de eficienta acestui procedeu juridic rolling on the floor
Si asta fara macar sa bag o poza, doar le spusesem ca sunt nitel grasut, nitel ochelarist, un pic cam paros si ceva chel. rolling on the floor
Deci ideea e ca nu conteaza cum arati, conteaza ce papagal ai. Pen'ca toate pupezele de pe matrimoniale sunt nitel satule de f*u*tut, copii, bucatarie, vor ALTCEVA. Bine, unele nu sunt chiar satule de f*u*tut rolling on the floor Mai curand sunt disperate!
Boon, deci eu am agatat, pentru satisfactia egoului meu tampit, de la o judecatoare de CM la o psiholoaga cu cabinet propriu.
E greu acum sa-ti explic ce sa scrii in profil, ca sa atraga fetele ca pe niste muste. Trebuie sa fie dulce-promitator, sarcastic-impaciuitor si in acelasi timp insinuant-coplesitor. Cum s-ar zice, sa le dai o palma din start, si sa pansezi rana simultan, daca prinzi ideea. Egoul lor, care este mai naspa ca al barbatilor, sa fim intelesi, o sa le faca sa reactioneze din start, iar o femeie care reactioneaza la stimuli e pe jumatate f*u*tuta, asta e clar! Pen'ca lor le place orgasmul cerebral - uita-te ce raspund, de exemplu, pupezele de deasupra mea rolling on the floor rolling on the floor
Deci putem face asa:
1. Iti dau contul meu de ecupidon, ca mie nu-mi mai trebuie.
2. Te duci si faci nitel sala, mai scoti din burdihan, te epilezi, tragi un laser la ochi, faci un mic implant la chelie, arunci drequ' puloverul ala si iti pui un tricou cu Flamenco, ca pare exotic, si faci o poza relaxata, in care nu te uiti ca vitelu' la obiectivul foto, ci te prefaci ca studiezi cu interes o revista, sa zicem Top Gear.
3. Le raspunzi la fanele mele de acolo, zici ca ai fost putin plecat in Australia, sa inveti surf, ca ai patit o buba la deget si nu mai poti sa joci beach-voley... aaaa, deci trebuie sa faci si niste solar sau macar spray autobronzant. Da bine iarna!
4. Conversezi cu ele in continuare, pe orice teme au habar ele doar de la TV, ca sa nu te prinda ca nu esti eu, ala de manca psihologie de cuplu pe paine. Deci le vorbesti despre retete de bucate, ca sa pari gospodin, masini de cel putin 2 litri, ca sa pari dotat, conturi in euro, ca sa pari de viitor, vacante exotice, ca sa pari si familist, si tot asa. Poti sa bagi si o poezie, doua, sa pari inteligent si sentimental, dar numai traduceri google din poeti necunoscuti sud-americani, ca sa nu se citeasca (vezi, ca sunt bandite, pe astia din Europa si US s-ar putea sa ii cunoasca).
5. Le vorbesti dirty, si le raspunzi dirty. Si le zici, asa, dirty, ca iti plac femeile coapte, cu ceva kuur si vergeturi, ca ai avut doua deceptii sentimentale cu niste fotomodele, si te-ai saturat!
Boon, cam asta ar fi pentru inceput. Mai vorbim dupa ce treci pe la un salon de cosmetica si un doctor estetician.
PS. si nu mai ranji tamp si zice la pupeze ca le pupi unde vor ele, ca o sa vrea toate sa le pupi in kuur, sau in troleibuz, acolo probabil ca nu le-a pupat nimeni inca.

| Woody_Claw_1994 a răspuns:

Nu este neaparat sa cauti la matrimoniale pentru ca acolo sunt numai tampenii.Cauta si o vei gasi si asa fara matrimoniale.Un barbat tr sa fie tandru, romantic, sa stie sa vorbeasca q o femeie. Sper k te.am ajutat