| butt3rfly16 a întrebat:

Doresc o parere:am cunoscut un baiat anul trecut si la inceput a dat semne ca ar vrea ceva cu mine... dar treptat relatia dintre noi s-a racit si eu am aflat ca e cel mai bun prieten al fostului meu.Acum ma gandesc sa nu fie pus de fostul ca sa ma puna la incercare dar nu cred(e doar o presupunere).
Insa eu nu stiu ce sa fac daca sa ii fac jocul sau sa il las asa sa vad pana unde vrea sa ajunga. Mie imi place de el dar cand ma gandesc ca e prieten cu fostul, am momente cand ma indoiesc ca ar avea vreun interes fata de mine... Ce ar fi bine sa fac intr-o astfel de situatie? Va multumesc!happy

Răspuns Câştigător
| seby8873 a răspuns:

Buna fluturas. Pai ai putea destul de simplu sa il faci sa iti demostreze daca te place cu adevarat si sa il faci sa te admire cat mai mult iar din asta iti vei da seama. Iar daca te gandesti ca e prieten bun cu fostul tau...si ce e fostul nu e actualul, sa te puna la incercare, la ce incercare sa te puna? Daca nu mai stai cu el dar mai bine, daca v-ati despartit dintr-un motiv din care tu nu mai vrei sa ai de a face cu el atunci poti sta cu aces baiat care dea semne ca vrea ceva cu tine iar daca te pune la incercare cum zici tu ai putea si mai simplu sa ii spui ca vrei sa il uiti si gata dar stai linistita ca daca nu o sa iti mearga gasesti alt baiat de 5 ori mai bun decat el sau decat amandoi. Si nu uita in ultimul rand ca nu merita sa pui suflet intr-o relatie indiferent cine e jumatatea ta pentru ca daca va face ceva urat vei suferii foarte mult daca il vei iubi asa ca iubeste atunci cand te vei marita cel mai bine.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avand in vedere ca esti fata, ai un avantaj. Fetele mereu au fost, sunt si vor fi mai frumoase ca baietii. Tot ce trebuie sa faci este:
1. Ori ii faci jocul, te lasi pana undea vrea sa ajunga cu tine, dar nu trebuie sa prezinti sentimente pentru el, doar sa joci teatru, ca altfel, daca doar se foloseste de tine, la sfarsit o sa-ti franga inima.
2. Continui sa il placi, dar trebuie sa fi atenta ca sa vezi daca el prezinta sentimente fata de tine, daca te place si daca observi ca nu se foloseste de tine, fiti impreuna in continuare.
3. Il intrebi privindul fix in ochi daca el chiar te place.

Sper ca ti-au fost de folos sfaturile, daca nu, am incercat big grin

| ////////////// a răspuns:

O da critica situatie, mai asteapta un pic si nu te da batuta, lasa lucrurile sa mearga de la sine dar tin sa-ti spun ca ai facut o greseala intilnindute cu prietenul fostului tau, nu te intilni cu colegi, baieti din strada nu duce la nimic bun tio spun eu in tot cazul curaj...