| Ether a întrebat:

Doresc sa aflu si parerea altora de curiozitate. Dupa ce mi-am facut cont pe unul din website-urile de intalniri/socializare, am incercat sa contactez o tipa. Aceasta mi-a raspuns destul de repede si mi-a dat numarul de telefon. Raspunsul ei a fost cam asa: "Salut, de unde esti si cu ce te ocupi? Cred ca e mai usor asa, numarul meu de telefon est...". Eu i-am dat mesaj, ea ma suna inapoi si avem o scurta conversatie dupa care urmeaza sa o contactez. Ii dau iar mesaj si imi raspunde la el dupa o jumatate de zi sunandu-ma. A ramas sa ne vedem duminica pentru ca eu numai atunci puteam, iar sambata am intrebat-o prin sms cand ne vedem si nu a raspuns pana duminica cand m-a sunat. Mentionez ca sunt divortat si am si copil, iar tipa din aparente nu are nici prieten si nici copil. Mi s-a parut ceva suspect si am am aflat ca numarul de pe care masuna este o cartela preplatita si nu abonament. Mi s-a parut dubios ca niciodata nu trimite sms, faptul ca mi-a dat numarul de telefon fara sa il cer, faptul ca se leaga de un tip divortat care mai are grija si de copil si ca chiar daca raspunde la sms, o face sunand dupa mai mult de 12 ore, cateodata si la 1 zi distanta. Am ramas cu impresia ca tipa de fapt are pe cineva, iar acel numar e o cartela pe care o foloseste doar cand nu e in preajma lui, iar eu nu vreau complicatii. Nu ma intrebati de ce nu imi caut altundeva. Nu imi permite situatia, voiam doar sa stiu daca eu sunt paranoic sau ceva nu e ok aici.

Răspuns Câştigător
| PersonajFictiv a răspuns:

Nu stiu despre ce site e vorba, dar dupa cum a raspuns si cum a evoluat asta pare un "meet&f.uck".
De ce nu ai zis si tu la inceputul / sfarsitul intrebarii intentiile tale, adica ce vrei de la tipa asta, sa faci sex cu ea, sa ai ceva serios cu ea?
Presupun ca vrei ceva serios, daca nu voiai ceva serios nu iti pasa in cat timp iti raspunde si nici ce e suspect pentru ca doar faceai sex si aia era tot.

1.Nu e suspect ca te suna de pe un sim preplatit, nu toti au abonament, nu e nimic in neregula sa nu ai abonament, nici macar suspect.
2. Daca tu ii trimiti ei sms iar ea iti raspunde dupa 12 ore,cand te suna ea,asta e lipsa de bun simt,lipsa de interes.
Cel putin,putea sa iti spuna " scuze, eram prea ocupata sa-i sug pe altii de bani,asa ca nu am putut sa iti raspund, acum tu esti in faza in care te testez, o sa ne vedem si apoi o sa decid daca merita sa iti raspund mai repede la sms-uri, bine daddy? " - E DOAR o varianta posibila.

Nu consider ca e ok tipa, nu consider ca o sa iasa ceva serios din asta, daca tu vrei ceva serios cu ea, sfatul meu e sa nu iti bati capul DAR. faci fix ce vrei, ai vrut o parere, acum o ai.Cred ca iti pierzi timpul.

| Ether explică (pentru PersonajFictiv):

Exact ce ai spus, e senzatia pe care o am. Ceva sugatoare de bani sau de alte lucruri laughing in special ca ea se ofera dar raspunde cand are chef. Ocupata cu altii... Eu vreau ceva serios, chiar daca sunt constient ca de pe site-uri de genul e mai greu, dar altfel nu am posibilitatea pentru ca lucrez singur pe proiecte si mai am grija si de un copil cateva zile pe saptamana.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Ether):

Iti dai seama ca o femeie care se respecta si vrea ceva serios nu se ofera asa usor, aia ti-a dat numarul de la primul reply.
Nu stiu cum e cu site-urile astea, dar poate gasesti pe cineva ok, o raritate, de aia trebuie sa ai grija.
E mai bine sa ai rabdare.

| Ether explică (pentru PersonajFictiv):

Intretimp, am mai dat un sms in care i-am dat toate detaliile care nu mi se pareau ok spunandu-i ca banuiesc ca are pe cineva avand in vedere ca procedeaza asa si ca eu nu vreau complicatii de genul acesta. De data asta a raspuns aproape instant si a recunoscut ca are pe cineva.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ai de unde sa stii. Pana la urma nu s-a legat de tine, a acceptat o simpla intalnire. Mult lume are cartele pre-pay. Nici eu nu stau cu telefonul langa mine, adultii in general nu o fac. Se intampla adesea, mai ales seara si in weekend, sa vad un apel sau un mesaj dupa mai mult de 12 ore.

| Ether explică (pentru Brigaela):

Eu nu am cerut sa ne intalnim, ci doar sa vorbim pe net. Ea a insistat sa ne vedem. Probabil ca unele persoane nu stau cu mobilul langa ei mai bine de 12 ore, dar in mediul in care ma invart eu, de persoane de 25-65 de ani, de la prieteni la parinti, nu trece mai mult de o ora pana cand sa vada un sms primit si asta in ocazii rare. Nu stam pe Facebook. happy Suntem diferiti, nu exclud nici varianta propusa.

| Brigaela a răspuns (pentru Ether):

Nici eu nu stau pe Facebook, de obicei stau cei dependenti de telefon si TV. Decand am cont pe Facebook intru des, chiar zilnic, dar nu stau mai mult de 10-15 minute. Sunt mai mare ca tine, e adevarat, dar nu cred ca are neaparat legatura. Multi oameni de varsta mea stau cu telefonul langa ei fiindca nu prea au ce face. Dar eu am ce face si nu simt nevoia sa verific telefonul obsesiv.Iar sa te intrerupi din ce faci ca sa te uiti la telefon la fiecare ora, mi se pare o pedeapsa. Poate ea este diferita de tine, poate citeste, poate are pasiuni, hobby-uri, chestiile astea nu prea se impaca cu verificatul telefonului in ritm fix.
DE asta iti spuneam ca nu ai cum sa-ti dai seama daca iti ascunde ceva sau pur si simplu e un om ocupat, care are o viata reala interesanta si prea putin timp de stat pe telefon.

| Ether explică (pentru Ether):

Probabil ca exista multe persoane care nu au abonament, dar eu nu cunosc nici una in special daca e adult trecut de 25 de ani, cu un job destul de bine platit. Cu mult timp in urma, inainte sa fiu casatorit am mai avut astfel de experiente. Chiar si cu fete care doreau aventura. Nici macar cele care au dorit aventura, nu s-au oferit ele, au asteptat sa le invit eu si nici nu procedau asa, raspundeau la mesaje. Toate, fara exceptie. De aceia mi se pare ceva suspect pentru ca nu sunt la prima experienta de genul asta si in 7 ani de la umltima exprienta nu se poate ca lumea sa se fi schimbat radical. happy

| ROB3RT89 a răspuns:

Nu am experienta pe site-uri de genu dar e iti zic ca e plin de disperate si disperati pe acolo.
Sa nu mai zic de profiluri fake si ca unele te pun sa platesti sa ai acces la diverse functii.
O prostie.
Da, cam ciudat ca ti-a dat numarul asa repede, cine stie ce panarama o fi.
Sau poate nu.
Pana nu te vezi cu ea nu ai de unde sa stii.

| Ether explică (pentru ROB3RT89):

Adevarul asta e, ca pana nu o vezi, nu sti.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Ether):

Da,daca nu risti nu ai nici ce sa castigi!
Pana la urma nici nu ai ce pierde!

| Ether explică (pentru ROB3RT89):

Eu am avut parte de femei in viata si in principal nu is interesat de o oarecare aventura cu riscuri. Aia are prieten de care probabil e plictisita si ii trebuie aventuri. Cand ai copil mic, nu merita o partida de sex riscul ca ala sa afle si dupa aia sa vina la tine. In plus, nici nu imi place idea asta. Daca ti se intampla tien, nu cred ca ti-ar conveni. De pierdut ai ce pierde daca aia se duce plangand si marturiseste totul ca nu sti peste cine dai. Doar daca as fi fost disperat ar fi meritat. happy