| anonim_4396 a întrebat:

Două întrebări.

1. Se știe că bărbații sunt cei care "vânează", cei care sunt cuceritorii.
Fie că vor să aibă o relație serioasă, fie o aventură de o noapte, ei iau inițiativă și curtează femeile.

Ei bine, dar ce ziceți de femeile care procedează la fel, care încearcă ele să seducă anumiți bărbați în acel mod?

2. Ce părere aveți despre cei/cele care încearcă să seducă persoane de sex opus, dar fără să vrea ceva cu ei (relație, aventură) ci care o fac doar pentru orgoliul lor personal, nu neapărat să se laude?
De exemplu, o femeie seduce un bărbat. E mândră de reușită.
Nu face bravură de asta, dar în sinea ei se bucură, zicând "Am reușit! L-am dat gata și pe ăsta. Următorul!" big grin

10 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Imi plac femeile hotărâte care știu ce vor dar din păcate aceste femei șterg pe jos cu majoritatea barbariilor ca niște CARPE, pentru ca în final ele dovedesc ca au oua în pantaloni iar bărbații sunt doar niște SCLAVII SOTIEI. Un bărbat adevărat nu permite unei femei sa îl seducă, el va sta în genunchi și va face tot posibilul sa o cucerească pe femeia, Femeia nu trebuie sa miște nici un deget

| lpavel a răspuns:

Sa te joci cu sentimentele cuiva doar ca sa-ti hranesti orgoliul... pai asta se cheama sa fi ultima jigodie de pe pamant!
Si da, poate reusi sa faca asta cu cativa pana roata se va intoarce impotriva ei si ea va fi folosita dar nu asa cum o facea ea ci cum o fac o parte din barbati! Pentru ca cele ca ea ademenesc astfel de barbati...

| Emma30555 a răspuns:

Bărbații nu fac asta neapărat pentru orgoliu. Ei au dorința de a fii cu cât mai multe femei, sexual, dar dacă se îndrăgostesc rămân în relație dacă nu trec la următoarea, nu fac lucrurile astea ca și scop, se intampla fără voia lor, se plictisesc repede și au dorința de fi mereu cu alte femei. Cei care fac premeditat lucrurile acestea înseamnă că au o problema, nu sunt oameni ok, vor sa facă sexul opus sa sufere, înseamnă că ei înșiși au o trauma și seduc alte persoane pentru razbunare, sau pentru ego, practic își bat joc de sentimentele celuilalt și aduc suferința

| Crackman a răspuns:

Pierdere de timp

| LordCristobal a răspuns:

1.Nu am nimic cu femeile care iau initiativa, din punctul de vedere al unui baiat e foarte fain sa te agate o fata.
2.As zice ca sunt niste oameni ciudati.E bine totusi ca nu se lauda.
Dar seductia fara niciun scop nu mai e seductie.

| carevaescu a răspuns:

1. Doar un mic procent din barbati "vaneaza". Ceilalți, adica marea majoritate, stau oarecum cuminti si nici nu sunt bagati in seama.

Acei bărbați care "vaneaza" sunt de fapt de evitat. Cel mai bland lucru care se poate spune despre ei este că nu privesc "prada" ca pe un om conștient, cu sentimente, egal lui in minte si spirit, cu o viata valoroasa demna de respectat si protejat. Așadar, in spiritul egalitatii, femeile care "vaneaza" sunt si ele de evitat, suferind de aceeasi lipsa de umanitate.

2. Psihopati.

| helpforyou a răspuns:

Acele femei vor sa demonstreze ca sunt capabile sa faca un plan de actiune si sa-l duca pana la capat.
Felicitari!

Daca o fac doar pentru orgoliul personal asta inseamna ca au ceva cei ii face sa se simta inferiori fata de alte persoane. Iar faptul ca trec repede la urmatorul din nou ara ca nu isi gaseste stabilitatea intr-o relatie si este intr-o permanenta alergare.

| CleanHeart a răspuns:

Nu mă intereseaza viața unui om pentru că el o să își plătească greșelile dar sa te joci cu sentimentele cuiva nu mai ține de calitățile bune, un player merita un adversar pe măsură.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hei. E foarte interesant ce spui, păcat ai rămas anonimă pe un site de anonimi. Îmi poți da mesaj în privat te rog?

| DjSannan a răspuns:

Femeile care încearcă să seducă bărbați în același mod sunt numite cuceritoare sau vânătorese. Acest lucru se referă la femeile care sunt îndrăznețe și care nu se tem să facă primul pas când vine vorba de flirt și curtare. Aceste femei sunt gata să ia în considerare o relație, fie că e o aventură sau o relație serioasă, și sunt dispuse să facă ce e necesar pentru a atinge scopul lor

2 Această persoană ar fi încadrată în categoria celor care folosesc curtarea ca mod de încredere în sine și de a-și îmbunătăți stima de sine. Acest tip de comportament poate fi problemațic, deoarece poate duce la așteptări false, la confuzii și la suferință inutilă. Persoanele care fac acest lucru ar trebui să fie conștiente de aceste consecințe și să se implice în cuviință în relațiile și întâlnirile lor