| Semndeintrebare a întrebat:

Draga TPU.Sunt de 4 luni si jumatate cu un baiat.:X Nu mai sunt virgina de vara trecuta si as vrea sa ma culc cu el dar totusi imi este frica, nu m`am mai culcat cu un baiat de atc. Ce sa fac?:-s El mi-a spus ca in trecut cand se culca cu fete nu a folosit de prea multe ori prezervativul si totusi nu au fost probleme dp aceea.Imi este f frica sa o fac fara prezervatnuiv. Ce imi recomandati sa fac? :-s
P. S. ma refer daca sa folosesc prezervativ sau nubig grin

Răspuns Câştigător
| darkrider a răspuns:

Prezervativul CLAR, nu te lua dupa prietenul tau. El este in stare sa renunte la prezervativ, probabil nu il intereseaza ce patesti tu ulterior. Asa ca mai bine sa fi tu sigura.

9 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Io te sfatuiesc sa o faci cu prezhappy.

| Clarity a răspuns:

Pai daca te hotarasti pls fa-o cu prezervativ, am o prietena care tot asa a zis ca nu i s-a intamplat nimic ca a facut prezervativ, si dintr-o data insarcinata... nu ii bine sa te joci cu astea, mai bine sa fii sigura ca o sa fie ok dupa :*

| butterfly27 a răspuns:

Prezervativul te protejeaza de o sarcina nedorita si de boli cu transmitere sexuala.Gandeste-te bine intainte sa o faci.:*

| alonet a răspuns:

Decat sa curvesti mai bine ai practica abstinenta, e mai sanatoasa si fara risc,

| anonimussssssss a răspuns:

Folositi prezervativul ca cine stie ce se poate intampla.mai bine asa

| QueenofLove a răspuns:

Buna...Nu e de joaca cu prezervativul...ca ramai insarcinata e una.il mai avortezi.dar ca iei vreo boala venerica este si mai periculos, pentru ca unele boli cu transmitere sexuala nu au simtome la barbati ci numai femeile.Si cu sarcina nu este de joaca,sa ai un copil la o varsta frageda practic iti distruge toata tineretea. Daca cu adevarat tine la tine,ii spui ca vrei sa o faci cu prezervativ, daca tot evita folosirea lui, nu tine la tine. Sper ca ti-am fost de foloshappy

| eliza_4776 a răspuns:

Sunt de acord cu ei.bineinteles fa.o cu prezervativ altfel vei regreta sigh nu trebuie sa.ti fie frica daca o faci cu prezervativ mai ales daca ai mai avut relatii sexuale, emotiile le-ai avut prima data! Si inca ceva prietenul tau sigur te minte cum sa nu apara problemele dp aceea? cred ca incearca sa te duca de nas si tu fi mai smechera ca el si nu aceepta tot ce-ti propune elwinking

Succes!

| Gabytzuu001 a răspuns:

Nu se stie ce se poate intampla!
Trebuie sa ai foarte multa experienta pentru a face sex fara prezervativ. Daca in timpul actului sexual se scurge fara sa stie? ai mare grijahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e vorba ca nu se intampla nimic, dar chiar el a spus ca nu obisnuia sa foloseasca prezervativ in trecut... daca a luat vreo boala de la vreuna? la asta te-ai gandit? pana la urma urmei e treaba ta, dar gandeste-te la sanatatea ta sad