| anonim_4396 a întrebat:

Dragi useri TPU, probleme in paradis cu iubitu'. ma ajuta cineva?

nu stiu ce sa ma fac cu prietenul meu. suntem impreuna de 4 luni, stiu ce ganditi deja, dupa ce va formulez intrebarea. deci eu sunt o fire alintata, si imi place sa fiu cocolosita si alintata (nu intodeauna si in fiecare zi) dar imi place asa o data pe saptamana, sau o data pe luna macar, si ii spun prietenului sa ma alinte cateodata si el face crize...imi spune ca nu vrea acum, ca doar stiu ca ma iubeste (mi-a spus ultima data te iubesc tocmai pe 2 aprilie, asta din proprie initiativa). nu suport sa il oblig intr-un fel sa imi spuna te iubesc. vreau sa o spuna el, fara sa ii zic nimic, macar o data pe luna. si faza cu alintatul tot la fel,nu o scot la capat ca o da cotita. eu stiu ca tine la mine dar, nu stiu, cateodata ma face sa ma gandesc ca e numai pe profit si vrea doar sa ma foloseasca. cum sa procedez? il las in lumea lui? vreau sa il fac gelos, sa fie topit dupa mine, ieri am fost la picnic si desi eram imbracata sexy, in colanti,(nu vreau sa ma laud, dar asa e), multi baieti erau cu ochii pe mine, el n-avea nici o treaba. as vrea sa il fac gelos, sa fiarba dupa mine. cum sa procedez sa il dau dupa mine? multumesc anticipat. sunteti cei mai tari de pe TPU.

6 răspunsuri:
| AndradaKissYou a răspuns:

Da,exact.Si eu am o relatie de 4 ani si sunt momente din astea reciproce chiar.E normal, dar mi se pare prea devreme deja dupa 4 luni sa existe monotonia.Parerea mea este sa ii acorzi spatiul necesar cateva zile lasa-l pe el sa te sune sa te caute si etc, fi mai indiferenta si o sa vezi diferenta :* Succes

| neutrino a răspuns:

Cu toate ca esti o fata rasfatata, ar trebui sa intelegi ca, chiar daca vei folosi si o oala minune, nu poti sa-l faci sa fiarba, atata timp cand el nu (mai) este indragostit de tine. Poate ca atunci cand tu vei fi in alta relatie si te va vedea fericita, isi va da seama de ceea ce a avut si a pierdut.

| h3r a răspuns:

Stai...tu ești cea cu iubitul de 17 ani.
Deși stai după un copil, ai alte concepții.
Repet, ce aștepți de la el!?

| madalinamadu a răspuns:

Mie mi se pare ca nu prea tine la tine.Ai putea sa faci pe indiferenta iar daca nu ii va conveni se va schimba singur.Iar daca nu se schimba inseamna ca nu te merita.Succes! happy

| sky123 a răspuns:

Buna! Nu prea stiu ce sa iti spun sunt baiat si eu din perspectiva de baiat privesc lucrulile altfel, cred ca nu te mai iubeste din ce ai scris tu sau s-a saturat de t:fara sup daca vrei sa vb add id:ionutzp69

| sky123 a răspuns:

Buna,nu prea stiu ce sa zic eu sunt baiat dar din perspectiva de baiat cred ca iubitul tau nu te mai iubeste sau s-a saturat de tine fara suparare daca vrei sa vb mai mult add id:ionutzp69