| AndreeaZM a întrebat:

Dragii meii, ajutati-ma va rog! Mie mi-a placut de un tip si el si-a dat seama ca il plac.Si cand este in preajma mea si vorbeste cu vreo fata se uita dupa aia la mine sa vada cum reactionez, SI cand vb cu una dintre fostele mele prietene atunci se uita mai des si la mine si la aia si incepe sa rada.De ce imi face in ciuda cu fostele mele prietene? De ce reactioneaza asa? Nu il pot intelege de ce face lucru asta.La cel mai bun raspuns dau vot+funda! SI plus si la alta fata ii place de el si stie el, si la aia nu face asa...sa se uite sa vada cum reactioneaza aia cand vb cu vreo fata sau sa-i faca in ciuda.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu stiu de ce face ce face, probabil stie ca il placi si se simte bine incercand sa te faca geloasa dar incearca sa nu-i mai dai importanta, nu te mai uita la el, ignora-l si nu-i mai da satisfactia asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 probabil ii place de tine si ii place sa te tachineze (da e si asta o forma de dragoste) happy
Acum daca vrei sa eu platesti cu aceeasi moneda, fa exact acelasi lucru happy vorbeste cu un prieten de al lui, apoi uitate la el sa vezi cum reactioneaza.
Nu ii place de cealalta fata de aceea nu o tachineaza.
Daca dupa cateva zile nu obti nici o reactie de la el combinate cu unul din prietenii lui si transmitei cand sunteti singurei ca daca nu stie sa aprecieze ce are cand are, va pierde mereu.
Dupa cateva zile poti renunta la baiatul cu care esti cuplata, te desparti si il intrebi daca si-a insusit lectia? Daca da nu va ezita prea mult, daca nu ignora-l ca e imatur, si mai ai de asteptat cam mult pana se trezeste la realitate.
Andrusca tata vezi sa nu care cumva sa ii transmiti juniorului cine te-a invatat ce sa faci ca ma trezesc cu pomelnici la biserica happy
Spor

| Maskeried a răspuns:

Desi tzionut are cateva idei bune, nu baga in seama tot ce zice.

1. El, intr-adevar, vrea sa te tachineze si presupun ca face asta pentru ca te place insa exista si varianta ca el sa fie un tip care prefera sa isi bata joc pentru propriul amuzament, ceea ce e bine (pentru ca asa sunt si eu), insa depinde cine e victima. Daca victima este o fata inconcenta si buna, atunci e un nenorocit.

2. Mai nou baietii poarta rochita si fundite (la figurat vorbesc), adica asteapta sa fie curtati, decat sa curteze. Cu alte cuvinte, tipul vrea sa-l intrebi tu "Auzi?! Vrei sa fi cu mine sau nu".

3. Baietii sunt usor de inteles, iar mentalitatea lor e cam aceeasi de 3.000.000 de ani (plus, minus cativa ani)

4. Ma indoiesc ca o sa faca el primul pas in relatie, deci daca vrei sa fi cu el, intreaba-l sau renunta la el.