| Mariiam a întrebat:

Dragilor, ma confrunt cu o situație fără precedent.
În timpul pandemiei mi-a picat cu tronc un baiat, mai mic cu 5 ani decât mine. Diferența de varsta nu e cine știe ce pentru mine, nu contează atat de mult, am flirtat timp de câteva luni, cu apropouri si alte chestii pornite evident de el (la 21 de ani e de acceptat ), pana am ajuns sa ma mut in orasul lui. De atunci a început greul si partea cea mai dubioasa:
Cand i-am propus sa ne vedem (dupa alte serii de apropouri ) mi-a spus ca brusc are o prietena și ca nu poate sa se vadă cu mine.
In săptămânile ce au urmat a continuat cu apropouri, inducandu-ma in eroare ca prietena lui e ba bolnava, ba virgina, etc. Asta știind clar că eu sunt cam moartă dupa el și dispusa sa ma vad cu el oricând.
Saptamana trecuta era in cartierul meu și i-am spus sa treacă pe la mine, ceea ce a si facut. Doar ca... dupa 5 minute (in care nici măcar nu am comunicat, eu fiind in timpul serviciului) s-a dus sa dea un telefon si apoi mi-a trimis mesaj ca trebuie sa plece ca prietena lui e bolnava.
Încă un lucru: nu am văzut absolut nicio evidenta de prietena pe nicio rețea de socializare de a lui in tot acest timp. Ba din contra, el petrece mult timp cu băieții fapt ce m-a făcut sa imi ridic niște întrebări. Brusc are prietena, brusc ma vrea apoi nu ma vrea, brusc vrea atenție și apoi tot el se victimizează...as dori o părere sincera, e posibil sa am un crush pe un barbat care este gay? Toate semnalele de pana acum nu mi-au indicat decât faptul ca si-a bătut joc iar temerea lui de femei imi da de bănuit.

13 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Sau pur si simplu nu îi place de tine, mai bine roagă-te lui Dumnezeu pentru viitorul tău soț si nu mai umbla tu după băieți,

| RAY a răspuns:

Exagerezi,daca bei cu baieti nu esti gay,poate omul are de lucru sau o ruda bolnava,sau vrea sa fii surioara lui, poate e asexual, poate are o teama fata de dezamagiri, cine stie daca tu nu ai curajul sa vb cu el, fiind mai mic poate e imatur tu esti matura tu trebuia sa il intrebi

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In primul rand... "situatie fara precedent"? Catastrofa intergalactica, clar :/

In al doilea rand... serios? Adica tu stai in limba dupa un baiat (nu barbat) care face asa cu tine si tot tu ai nelamuriri in ceea ce priveste asta? Nu conteaza ca este gay sau ca are prietena, ca nu are... Chiar daca avea, inseamna ca nu vrea sa fie cu tine si gata, treci peste, zau asa.

| Catrice a răspuns:

Și eu care credeam că e întrebarea uzuală dacă te place sau nu...

| siriusblack98 a răspuns:

Tu nu prea te comporti ca una de 26 de ani. La varsta ta se presupune ca nu mai ai chef de jocuri imature ca la 14 ani cand ne bagam unul pe altul in friendzone si ne placea sa facem pe importantii. Poate ca nu-i place de tine irl si atat. Iar tu la ce mai salivezi dupa un tip care se presupune ca este intr-o relatie? Chiar te multumesti la 26 de ani sa fii amanta unui pustiulica de 21? Vai de capul tau rolling on the floor

| Crackman a răspuns:

Eu îți recomand să mai crești... Că nuca încă îi verde

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai 26 de ani si "ti-a picat cu tronc" un tip de 21 care te minte si te refuza subtil?
Ce romantic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci el flirteaza cu tine si iti zice are prietena si apoi tu crezi ca e gay? rolling on the floor Eu zic ca e timpul sa termini joaca ca nu suntem la Clubul lui Mickey Mouse

| troleibuz a răspuns:

Trebuie sa fie gay ca sa nu te doreasca? Sa nu simta atractie sau interes fata de tine?

Răspuns utilizator avertizat
| Willis a răspuns:

Nu este de tine. Cauți altul mai cu, capul pe umeri.
Asta dacă nu cumva vrei musai să o pui cu el, apoi gata. Ăla nu este responsabil, nici măcar să discute cu tine, dapăi să mai și facă ceva.
Nu îți pierde timpul aiurea cu un "bebe"... De 21 de ani.

| NarcisIfrim a răspuns:

Daca tu la 26 de ani,te comporti asa,e clar de ce pleaca.
Trebuia sa il lasi pe liber, de cand a inceput sa faca nasoale de genul si sa te evite, daca o fata spune in fata ca nu e interesata, un baiat te va evita si va baga scuze, deci nu e interesat.E asa de simplu si tu te complici.

| Anghel_Alin_1990 a răspuns:

Laba face minuni