| PoeTuL05 a întrebat:

Dragoste pe internet? Pro sau contra? Argumentati raspunsul. Funda la cel mai bun.

16 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

CONTRA!
Dragostea pe internet poate fi nociva.
E o iluzie daca se limiteaza DOAR la internet fiindca nu se poate. Pana nu cunosti omul in carne si oase nu poti sa te indragostesti. De cine sa te indragostesti, de aer?
NET-ul devine irealitate, iluzii, "drog"atunci cand dragoste adevarata" ramane la acest stadiu si nimic altceva!

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Contra clar.O mare pierdere de timp.

| Pissy a răspuns:

Contra.Parerea mea e ca relatiile pe internet sunt o pierdere de timp.

| 4b a răspuns:

Te indragostesti acilea si cand va intalniti se ruineaza totul...stai frate, vorbesti cat vorbesti, apuci sa-l cunosti cat de cat, da' mai trebuie sa-l si intalnesti, nu hopa sari cu dragostea asta oarba, daca o pot numii dragoste...

| SentimentalConsil a răspuns:

Daca eu te jignesc pe net tu pui la suflet? sa fim seriosi

| drhotzu a răspuns:

Cum **** mea dragoste pe net? cand nici macar nu pui mana pe persoana respectiva? cum? e imposibil! adica e la fel ca dragostea prin scrisori! totul este prea impersonal ca sa poti spune ca te indragostesti de cineva! de ce nu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pro.Cunosc destule cazuri, cind au reusit frumoase relatii si trainice, dupa ce s-au cunoscut pe internet.

| Demonull a răspuns:

Gresit se gasesc si exceptii happy Deci Pro pentru ca daca de pe net, voi ajungeti sa va cunoasteti si in realitate e ceva happySa spunem ca sufletul tau pereche traieste in..Panama..si tu te intalnesti cu el pe net tongueAjungi sa il cunosti, sa te cunoasca, iar mai apoi sa va vedeti si sa traiti fericiti pana la adanci batraneti happy

| ThePoet a răspuns:

O relatie pe internet...
Avantaje:
fidelitatea excesiva, ii cu siguranta mai trainica
sinceritatea intre protagonisti
increderea intre cei doi...
Dezavantaje:
lipsa experientelor pe viu impreuna
suferinta in plus
lipsa sigurantei

Eu as fi pro. Cred ca internetul are beneficiile lui, desi sincer nu le-am incercat personal. Suna bine si o relatie pe net, mai ales pentru cineva care are probleme la capitolul asta. Cateodata distanta, sau, ma rog, internetul poate uni oameni care pot fi meniti sa fie impreuna toata viata...

| Cristinaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Pro. dar totusi. o intalnire la 5 6 luni merge.:d se merge pe incredere.

| DDoctorita a răspuns:

Am citit comentarile ce leau lasat ceilalti useri, vreau sa zic ca nu sunt de acord cu nici o argumentatie.

In primul rand, dragostea se simte, e ceva sufletesc. Problema e urmatoarea, ca sa poti simtii acest lucru, trebuie sa cunosti, sa atingi, sa vezi, sa explorezi... Lucru care pe internet nu il poti face.
Da, exista webcam, poze, coversatii si Etc., dar atat. Totul se rezuma la o fereastra, la doua fiinte in fata pc-ului si la 2 tastaturi. Doar vorbe goale, fara fapte reale. Unde e farmecul aici? Unde sunt acele emotii al primului sarut? Acei fiori cand stii ca peste 10 minute ai sa il/o vezi? Unde sunt? Sa inteleg ca asteptarea pe mess, ca pupicul pe mess :* si inimioara:X, rezuma aceste lucruri?

Unde e primul Te Iubesc spus in soapta?

Nu imi permit sa zic nici PRO nici CONTRA! Dar totusi, de ce sa ma limit la niste vorbe care atunci cand inchid messul au disparut? =)

| Demonull a răspuns (pentru DDoctorita):

Pai daca porneste totul pe mess, si continua si in realitate, e ceva rau?

| DDoctorita a răspuns (pentru Demonull):

Hmm. Nu stiu. Nu am zis nici Pro nici Contra. E un lucru complicat.

Poate, si zic doar poate, ca ar functiona. Dar totusi, sunt multe lucruri care se peird... =)

| DDoctorita a răspuns (pentru Demonull):

Hmm. Nu stiu. Nu am zis nici Pro nici Contra. E un lucru complicat.

Poate, si zic doar poate, ca ar functiona. Dar totusi, sunt multe lucruri care se pierd... =)

Răspuns utilizator avertizat
| yly90 a răspuns:

Mi.am cunoscut fostul iubit pe mess! am vorbit doua saptamani pe mess la tel dupa doua saptamani ne.am intalnit fata in fata si a durat 3 ani jumate de atunci.din pacate acum nu mai suntem impreuna...eu una sincera sa fiu la momentul actual sunt contra, pentru ca pe mine ma iubesc foarte multi baieti virtual dar sunt numai vorbe spuse la misto. unde sunt cuvintele de dragoste spuse fata in fata? unde sunt sarutarile dulci? plimbarile de mana? pe internet nu cred!