| K1dduu a întrebat:

Dragoste sau prietenie? thinking

14 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Depinde de situatie, depinde de partener/a, depinde de sentimentele tale fata de el/ea, sentimentele partenerului/ei fata de tine, etc.

Cand nu exista sentimente atunci este clar prietenie. De altfel, prietenia se transforma de cele mai multe ori in dragoste.

Be smart and have fun.winking

| 22andreea22 a răspuns (pentru LeontinAndrei):

Nu sunt de acord cu " Cand nu exista sentimente atunci este clar prietenie.", intr-o relatie de prietenie exista sentimente chiar foarte profunde care nu sunt de dragoste ci de iubire frateasca sa-i zic asa, de asta e si foarte greu sa faci o diferenta, uneori, intre dragoste si iubire intr-o relatie pentru ca iubirea asta o poti confunda cu dragostea tocmai ca e puternica dar cu o alta nuanta.

| LeontinAndrei a răspuns (pentru 22andreea22):

Cand am spus "sentimente" sa refeream la dragoste adevarata. Dar da, ai dreptate.

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Ambele sunt doua lucruri deosebite, mai ales atunci cand sunt impartasite in totalitate.
E frumos sa stii ca ai prieteni care sa-ti fie alaturi in orice moment, dar sa ai si un iubit/o iubita care sa te respecte, iubeasca.
Concluzie : de ambele avem nevoie!

| iubesc a răspuns:

Imbinate merg perfect!

| h3r a răspuns:

Dragoste dacă ne iubim, prietenie dacă avem o limită, ne respectăm.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prieteni cu beneficii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amicitie

| stark47 a răspuns:

Din prietenie se poate trece usor in dragoste, invers, niciodata.a iubit pe cineva il face automat cel mai bun companion, deci, eu as alege dragoste

| Athée a răspuns:

Dragostea e mai importanta in viata.
Dar de multe ori o relatie nu reuseste daca nu exista si prietenie in ea.

| aimspeşăl a răspuns:

Din prietenie se poate naste dragostea adevarata dar... din dragoste cam greu la prietenie

| 22andreea22 a răspuns:

Depinde, daca ma pui sa aleg intre astea doua, aleg dragostea dar am fost pusa si in situatia de a renunta la dragoste in favoarea prieteniei. ce-i drept, combinate merg perfect.

| Ge0rgeL a răspuns:

Salut!
Din aceste doua as alege dragoste, dar ambele sunt importante.
Bafta!

| Unlocked a răspuns:

Intai prietenie dupa care dragoste. laughing