| nimicaici a întrebat:

Dragoste sau prietenie? de ce? >:

7 răspunsuri:
| Mao a răspuns:

Pe moment prietenie.
Dacă ştii să îţi fondezi o prietenie şi să ai grijă de ea, prietenul e pe viaţă, la bine şi la rău.

| Florennce a răspuns:

Prietenie,doar. Mi-ar placea si dragoste.Adica,suntem prieteni de mici. Doar ca nu vreau sa risc inc-o data.Asa ca momentan, vreau doar sa fim prieteni, sa glumim si sa ne iubim doar in tacere! O zi bunahappy

| MitroiBogdan a răspuns:

Uite sa iti explice je cum e faza asta cu dragostea sau prietenia. Prietenia inseamna ca te intelegi bine cu respectivul sau respectiva faceti diverse activitatti impreuna insa nivelul de Confesiune intre prieteni este destul de limitat adica un prieten stie cam cu 10% in plus fata de restul cunstiintelor tale despre tine
. Dragostea e tot o prietenie doar ca persoana iubita stie aproape absolut tot despre tine ce iti place sa faci ce hobby ai ce tabieturi ai cand te trezesti de dimineata stie din inflexiunea vocii tale daca esti suparat sau fericit iar pe la o varsta 18-20de ani daca relatia evolueaza ajungeti sa deveniti intimi si atunci chiar ca va cunoasteti pe de-antregul. Cam asta e diferenta.Iar daca De CE ul ala al tau se referea care din ele e mai bine eu zic ca si marele Sheakspeare"Mai bine sa fi iubit si sa fi pierdut, decat sa nu fi iubit niciodata".

Răspuns utilizator avertizat
| anytimeanywhere a răspuns:

Buna AngelXD!
Deci daca esti cu adevart sigur/a ca e dragostea vietii tale atunci renunti la prietenie dar daca e o dragoste trecatoare atunci prietenia aici trebuie sa gandesti si cu inima si cu mintea

| panasonic7 a răspuns:

P.a.r.i.s
Prietenie / armonie / iubire / sex
Eu prefer sexul, haha laughing

| ραтяίcία a răspuns:

Prieteniebig grin.pentru ca dragostea fara prietenie nu exista
daca intre doi prieteni se dovedesc a fi sentimente mult mai puternice ea poate fi transformata in dragoste