| Dicanho10 a întrebat:

Dragostea adevarata ucide?

Răspuns Câştigător
| nicol20 a răspuns:

Eu nu cred ca dragostea adevarata ucide ci doar inconstienta ucie daca o persoana dintr-un cuplu o iubeste foarte mult pe cealalta si cealalta nu atunci cel care iubeste ii cedeaza libertatea sa isi refaca viata ca poate cu altcineva va fi fericita daca nu a fost cu el daca daca persoana pe care o iubesti este fericita atunci vei fi impacat cu gandul si vei fi si tu fericit

3 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Nu! Dragostea adevarata inaltza, nu ucide! Insa se poate confunda, dependenta fata de o persoana sau obsesia cu dragostea adevarata! Atunci apar mari probleme.

| Anecherry a răspuns:

Nu, in nici un caz; acum depinde si ce intelegi tu sau unii prin concepul de dragoste adevaratahappy.

| LoLo a răspuns:

Nu stiu sigur daca dragostea adevarata ucide, dar persoanele acelea care se sinucid din 'dragoste' cica eu cred ca acele sunt niste persoane obsedate de persoana respectiva