| LoveUbutUdontCare a întrebat:

Dragostea e cea mai grea boala...sunt confuza. Pe scurt m-am despartit de fostul prieten de 8 luni (am avut o relatie de un an jumate, frumoasa...etc, el s-a simtit stresat de mine, era genul mai libertin si ne-am despartit), iar el are acum o relatie de 6 luni, cu o fata pe care a inselat-o de multe ori. Nu am mai vorbit cu el de ceva vreme, pentru ca m-a dezamagit enorm (lucruri grave peste care eu nu pot trece), dar nu l-am uitat fiindca nu am gasit inca pe altcineva pe care sa iubesc. Acum vorbim, si mi-a spus ca nu e fericit, pana acum ma lasa sa cred ca e foarte bine, si a ajuns sa iesim si m-a sarutat, si a recunoscut ca regreta ca m-a pierdut. E genul orgolios, care nu insista, si nu lupta. Eu am facut orice pentru el, m-am umilit din pacate din prea multa dragoste, iar acum el imi da de inteles ca m-ar vrea, si ca se va desparti de actuala, dar nu pot sa mai am incredere in astfel de om. As vrea sa fac ce e mai bine pentru mine (tinand cont ca inima mea ar vrea ca el sa se intoarca, dar constiinta nu ma lasa, au fost prea multe). As vrea sa il port dupa mine, sa se reindragosteasca daca e pana acolo, dar nu stiu daca e ok. Ce ar trebui sa fac? Nu voi ceda, stiu asta, dar vreau sa ma comport natural si sa il atraga.
PS. Nu incepeti sa spuneti ca nu m-a iubit niciodata sau alte prostii, nu stie nimeni cum a fost relatia noastra, acum nu ma iubeste, dar tine la mine, sau cel putin asta cred.
Un om ca el are sanse sa se schimbe? Eu nu sunt prea increzatoare, dar recunosc, as vrea sa fie el exceptia.
(pentru. cine vrea sa isi faca o idee despre relatia mea, mai am si alte intrebari postate)

Răspuns Câştigător
| Ana94 a răspuns:

Dacă s-a simţit stresat de tine când eraţi împreună, de ce mai plângi tu după el? Nah, e mai greu la începutul despărţirii, simţi că nu mai poţi avea pe altcineva şi că nu ai să-ţi mai găseşti pe altul, dar crede-mă c-ai să reuşeşti. De ce îl vrei înapoi, din moment ce ştii că pe actuala lui prietenă a înşelat-o de mai multe ori? La fel o să-ţi facă şi ţie dacă te împaci cu el că, din moment ce a făcut-o o dată, o va face din nou. Ce motive ai putea avea să crezi că s-ar comporta altfel cu tine? Crede-mă că îţi va fi mai bine fără el şi îţi vei găsi pe cineva mai bun. happy

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu sunt sanse sa se schimbe, este tanar, sanatos si ii plac fetele. Nu este de criticat. Il accepti asa cum e sau nu, este numai alegerea ta, dar fara a avea si pretentii.

| Alcyon a răspuns:

Nu te lupta sa schimbi pe nimeni. Sunt atatia baieti seriosi, de ce sa te tot tii dupa unul care se poarta ca naiba cu tine? Evident, e imatur, daca-si tot schimba asa, preferintele, dupa cum bate vantul. El e genul de om care niciodata nu se simte fericit, cand e intr-o relatie. Tot timpul o sa vrea altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai zis bine singura, "dar tine la mine, sau cel putin asta cred. " e un papa lapte fustangiu, lasa-l acum ca suferi putin decat foarte mult pe viitor.
fetele din ziua de azi, numai dupa incompetenti va uitati, cica va maturizati mai repede, pe naiba