| kittykat131211 a întrebat:

Dupa 3 luni de relatie m-am despartit de respectivul baiat pentru ca dn ultimul timp devenise chiar sufocant si aveam impresia ca nu mai simt nimic pentru el.Insa dupa un timp cea mai buna prietena a mea s-a indragostit de el in timp ce eu imi dadeam seama ca inca il iubeam foarte mult. El a inceput sa vorbeasca cu ea pe mess de fiecare data cand vedea ca este online si pana la urma s-au cuplat.Bineinteles ca m-am certat cu cea mai buna prietena a mea si dupa mai multe discutii a hotarat ca se va desparti de el pentru ca nici ei nu prea ii mai placea de el si pentru ca intr-un fel o facea si pentru mine.Mentionez ca eu nu i-am spus nimic care sa o influenteze in legatura cu aceasta decizie.Acum mereu imi reprosaza ca ma nu mai suporta si ca a facut-o doar pentru mine, deci sufera si ea la fel ca mine.Acum as da orice sa ma impac cu el pentru ca il iubesc enorm si nu stiu ce sa fac.straight face Ajutati-ma puppy dog eyes!

Răspuns Câştigător
| oLeNNNao a răspuns:

Explica-i ca a fost o prostie de moment asa e mereu ai impresia ca nu il mai placi si de fapt il iubesti fara sa iti dai seama sti vb aia pretuieste ce ai pana nu-l pierzi atunci iti dai seama cat d mult tsinei tu la el. spune'i ca il iubesti si ca il vrei inapoi apoi depinde de sentimentele lui fata d tine sincer dupa 3 luni nu cred ca te'a uitat a stat ca prietena ta poate doar sa nu-i mai fie dor...baieti sincer nu arata cat d mult sufera oh go on dar ii dor f mult happy mai ales... daca te'ar vedea cu un alt baiat x_x ar tacea si ar trece p langa tine iar inauntru lui ar zice "ce prost am fost ca am pierdut'o" incearca dupa raspunsu lui daca este negativ sal igg si asa o sa vezi ko s avina la tine cat ai zice peste :] sti ca cel mai mult doare indiferenta din partea pers p care o iubesti :* Bfftt big hug [nu parea prea disperata si nu te milogi ] :*:*:* big hug [Fundita?;;]]

4 răspunsuri:
| Alexander21 a răspuns:

Sa ii spui ca regreti decizia ta, si nu ti-ai dat seama cat de mult il iubesti pana nu ai vazut viata fara el.Si il rogi sa iti mai acorde o sansa.Atata poti face, din pacate asa e, nu ne dam seama ce avem langa noi pana nu pierdem.Multa bafta colega!

| TormentOfSins a răspuns:

In viata mereu inveti cate ceva nou din propriile greseli. Poate ca incepi sa te maturizezi si tu de ti-ai dat seama de aceasta asa ca pur si simplu prin dialog cu el ii poti spune despre aceasta si vezi ce raspuns iti da.

| madutZZa20 a răspuns:

Buna,in primul rand nu vad de ce a trebuit sa te certi cu prietena ta, odata ce tu nu mai erai cu el, baiatu era liber sa vorbesca cu orice fata.Eu cred ca ar trebui sa discuti cu prietena ta sa puneti lucrurile la punct, odata ce ti-e prietena sa va certati pentru baieti nu e tocmai ok.Iar cu respectivul baiat ai putea purta o discutie sa-i spui ca il iubesti sa va mai dati o sansa sa-i spui ce te-a deranjat la el in alea 3 luni si sa incercati sa schimbati ce nu va placea unu la altu. Daca il iubesti atat de mult nu renunta la el, lupta ca mai tarziu sa nu-ti para rau ca nu ai facut-o. pupicei si succes>big grin

| Gabriel_Puican_1991 a răspuns:

Astia toti de aici sunt varza! Ori sunt casatoriti si trebuie sa aiba grija de relatiile lor, ori sunt intr-o relatie de 5 ani minim, a 3-a varianta e aia trista : Forever Alone!

Esti tanara, macar ai incercat sa iti dai si tu seama ce nu iti placea la el? poate poti cauta ceva mai bun la altu! Daca ramai fixata pe ideea ca iti place, nu o sa poti sa mai vezi un alt baiat care probabil tine mai mult la tine decat o facea el... (totusi se cuplase cu prietena ta ) Nu fii fraiera si nu face o greseala pe care o sa o regreti mai tarziu!
Vezi de viata in continuare si lasa-l!