| ale23 a întrebat:

Dupa cat timp de cand sunteti impreuna credeti ca este cel mai bine sa faceti dragoste? Voi dupa cat timp ati facut?

8 răspunsuri:
| SentimentalConsil a răspuns:

Buna, intrebarea ai pus-o pentru a fi precauta pe viitor sper, atunci cand simti intr-adevar ca esti gata sa faci acest lucru, si psihic si fizic, dupa raspunsurile si intrebarile care ti le-am vazut cred ca nu esti destul de "coapta " pentru dragoste, daca cel cu care esti este fotablistul din poveste te sfatuiesc ca un frate mai mare sa il lasi ca nu te merita, in cazul in care-ti reproseaza ca el nu poate sta fara sa faceti sex/dragoste spune-i sa dea anunturi in ziar si pe tine sa te lase in pace, dupa ce termini liceul zic eu ca ar fi o perioada pentru inceperea unei relatii dar sa ai mare grija la caracterul baietilor si sa "tatonezi terenul" o luna doua ca sa-ti dai seama cu cine faci pasul catre era dragostei.
Sa fim iubiti si fara frica!
Ia un pupc de la Cotyca kiss

| Azµre a răspuns:

Depinde de la cuplu la cuplu, de la ceea ce simti tu la ceea ce simte partenerul. Iti pot da exemple... Am o colega 24 de ani daca ma crezi, fata este frumoasa, are un corp exceptional asta sa nu spui cumva ca e vreo stramba si de aceea este impreuna din clasa a 9 a cu un tip si respectivul la fel si pana acum nu au facut sex, ea este inca virgina si el la fel. Dar se iubesc, stau impreuna fac totul impreuna. Uite de exemplu eu am facut dragoste cu prietena mea dupa 3 luni de cand ne-am cunoscut, dar eram siguri amandoi de ceea ce vroiam eu n-am cerut nu am batut apropo am lasat sa vina de la sine. Si dupa 3 luni s-a intamplat, dar eram sigur de ceea ce aveam la usa si era sigura si partenera de ceea ce avea ea. Relatia si acu e in floare dupa 3 ani ce sa mai spun mai mult de atat? Depinde de la persoana la persoana si sa nu faci prostia sa te culci cu el ca a zis el sau ti-a batut apropo-uri iar faza cu sexul si tinutul partenerului langa tine este o prostie! Multe fete iau in felul acesta teapa! Ai grija de tine! Ne poti spune cati ani ai tu si cati are partenerul?

| ale23 explică (pentru Azµre):

Eu am 17 iar el 18

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu timpul conteaza ci ceia ce simti si cum te intelegi si gindesti.

| Fantastic7 a răspuns:

Cica daca esti crestin atunci cand te casatoresti.

| alecsalecs a răspuns:

Este ca la primul sarut nu cred ca exista un anume timp optim! Probabil pentru unii este atunci cind ai incredere deplina in persoana de langa tine! ok? dar eu stiam ca in ziua de azi totul vine de la sine inca din primele zile nu i asa?

| ale23 explică (pentru alecsalecs):

Nu ...in cazul meu cateva lunithinking

| vRaz a răspuns:

Atunci cand o sa fie momentul, nu o sa te opresti. Atunci o sa fie perfect. Nu exista un termen anume. Cand o simti, o faci! happy Sper ca te-am ajutat happy