| Shadow4Yoou a întrebat:

Dupa cat timp de la actul sexual se simt "semnalele" ca esti gravida? (Gen greata, sani mari si tari, crampe, sangerari usoare, etc)

5 răspunsuri:
| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Dupa cateva zile, maxim 1/2 saptamani.(doua saptamani e deja prea mult )

| sofisis a răspuns (pentru Codreanu_Anduta_1991):

Ma fata, am incercat, jur ca am incercat din rasputeri sa ma abtin.
Mai taci naibii odata ca spui numai aberatii! Le-ai mai spus catorva ineptiile astea.

Simptomele de sarcina apar dupa minim 4-5 saptamani. Dar pot intarzia si mai mult de atat. Poti avea de exemplu o sarcina la care singurul indicator sa fie lipsa menstruatiei. In rest sa nu ai nici pe naiba.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru sofisis):

Pana la urma a mai reusit sa te scoata si pe tine din "sarite"? rolling on the floor Este un "izvor" inepuizabil de tampenii de un infantilism dezarmant. laughing

| lex79 a răspuns (pentru Codreanu_Anduta_1991):

Eh nu pe bune? ma mir ca nu ai zis imediat.

primul simptom care apare e lipsa menstratiei, care se identifica la data la care aceasta era asteptata. apoi vin si restul care pot fi mai mult sau mai putin evidente in functie de organismul femeii.

| lex79 a răspuns (pentru sofisis):

A raspuns prima? a raspuns, ce mai conteaza ce a zis.