| alexandramaria000 a întrebat:

Dupa cat timp de la contactul sexual neprotejat se poate face testul de sange ecg?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

SE numeste BetaHCG si se poate face dupa 16-17 zile

| corbulalbrosu a răspuns:

Rezultatul corect al testului beta-hCG care sa aiba o acuratete de peste 98%, se obtine incepand din a 12 zi de dupa ziua intretinerii contactului sexual. Asa cum este specificat si in urmatorul articol/material : ''Nivelul de hCG poate fi detectat cu ajutorul unui test de sange la aproximativ 11 zile dupa conceptie sau...'' extras din; https://testulbarza.ro/hcg-hormonul-sarcinii/.Sanatate!

| HazelEyes77 a răspuns:

Cam dupa 10-12 zile dupa actul sexual.