| andreeaionescu89 a întrebat:

După cat timp pot face un test de sarcină? Eu l am făcut după 2-3 zile după ce mi-a întârziat menstruatia, am înțeles ca se face după 21 de zile? Luna trecută am avut aceiași problema, am făcut un test de sarcină și mi-a ieșit poztitiv…dar fix în aceiași zi mi-a venit menstruatia ????
Știu ca probabil o sa spuneți ca m-am panicat ca mi-a întârziat și gata am și făcut un test, dar in realitate nu sunt sigură dacă partenerul meu a ejaculat în mine sau nu.
Totuși.aș vrea să stiu de ce mi-a ieșit luna trecută testul pozitiv?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa 21 de zile de la ultima partida sexuala, cu prima urina de dimineata, fiindca este cea mai concentrata.

In loc sa risti atata sa ramai gravida nu crezi ca-i mai normal si mai sanatos sa folositi PREZERVATIVUL?
NU musca pe nimeni de puta, nu doare, nu face rani, avand gramezi de avanteje: protejeaza complet la sex, elimina riscul de sarcina, lungeste durata sexului si elimina stresul.